Ogłoszenia Parafialne 19 – 26 czerwca 2022r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dziś jeszcze o g. 15.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Sudołu.
 2. W kolejne dni tego tygodnia do czwartku od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, o 17.45 litania do NSPJ i procesja wokół kościoła. Do udziału w procesjach zapraszamy zwłaszcza dzieci I komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty oraz Panów do niesienia baldachimu. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.
 3. W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie MB Opolskiej, w czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
 4. W środę będziemy gościć kapłanów święconych w 1992r. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Biskupa będzie sprawowana o g. 11.00. Zapraszamy do udziału.
 5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym zapraszamy młodzież na Msze św. dziękczynną w czwartek o 19.30, a dzieci w piątek o g. 8.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 6. W piątek przypada 35 rocznica śmierci Proboszcza o. Adama Krawca. Wieczorna Msza św. będzie sprawowana w Jego intencji. Zapraszamy do udziału.
 7. W środę o g. 19.30 odbędzie się próba scholii dorosłych.
 8. W sobotę do naszego raciborskiego sanktuarium przybędą pielgrzymki z Bojanowa o g. 8.00, z Łan o 10.00 i z parafii Św. Mikołaja o g. 16.00. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 8.00 przybędzie do nas pielgrzymka z Bieńkowic.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela wakacyjna, w związku z tym będziemy poświęcać po każdej Mszy św. samochody i modlić za kierowców oraz o bezpieczne podróże. Zachęcamy więc, by tym razem do kościoła przyjechać samochodem.
 10. Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górze Św. Anny odbędzie się w przyszłą niedzielę. O 8.30 konferencja dla mężczyzn, a o 10.00 Msza św. z aktem zawierzenia Bogu naszych rodzin.
 11. Nasza parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 2 sierpnia (wtorek). Koszt 130zł (dla grupy min. 40 os.). Szczegóły na plakacie. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziękujemy za ofiary przelewane na konto naszej parafii. Dziś jeszcze zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza tym którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji oraz ofiarowali kwiaty i brzózki – „Bóg zapłać”.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Gość Niedzielny Extra” poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym (12 zł), kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny; w zakrystii czasopismo Różaniec.