Ogłoszenia Parafialne 26 czerwca – 03 lipca 2022r.

 1. Dziś w XIII niedzielę zwykłą modlimy się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. święcimy nasze pojazdy. W podzięce za szczęśliwie przejechane kilometry zachęcamy, by złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji.
 2. Dziś jeszcze nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św.
  o godz. 9.00. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego, zaś w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
 5. W sobotę od g. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych seniorów i chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy ich zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Następne odwiedziny w I sobotę września.
 6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie I odpust parafialny ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma w int. Parafian i dobrodziejów kościoła o 11.00. Zapraszamy Parafian i Gości na naszą Maryjną Uroczystość. Nie będzie Mszy św. o 12.30. O 17.15 Nieszpory odpustowe ku czci NMP ze zmianą tajemnic różańcowych (róża męska).
 7. Z racji nowego miesiąca i odpustu zapraszamy do spowiedzi. Spowiedź w dni powszednie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św., a w piątek i w sobotę podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.
 8. W poniedziałek grupa naszych ministrantów wyjeżdża z ks. Arturem do Zakopanego. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 5.00. Życzymy bezpiecznej drogi i dobrego odpoczynku.
 9. W najbliższy czwartek (30 czerwca) na parkingu przy naszym kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z demontażu zebranego sprzętu wspierają misyjne projekty Kościoła. Sprzęt można składać na parkingu do g. 14.00 (nie później).
 10. W przyszłą niedzielę o 13.30 będzie Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca lipca.
 11. Nasza parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 2 sierpnia (wtorek). Koszt 130zł (dla grupy min. 40 os.). Szczegóły na plakacie. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 12. Informujemy, że w dniach od 15 do 20 sierpnia odbędzie się 46. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka pójdzie w zwykłym trybie, tzn. tak jak było przed pandemią. Zapisy od połowy lipca.
 13. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka na środki transportu dla misjonarzy naszej diecezji. W środę złożymy tzw. świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie, a w przyszłą niedzielę kolekta odpustowa na potrzeby naszego sanktuarium.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.