Ogłoszenia Parafialne 03 – 10 lipca 2022r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy pierwszy z odpustów maryjnych – ku czci Nawiedzenia NMP. Witamy Ks. Dziekana Mariana Obruśnika, proboszcza parafii farnej, który głosi nam Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o g. 11.00.
 2. Dopełnieniem naszego odpustu będą Maryjne Nieszpory o g. 17.15 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa. Zapraszamy do udziału.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele.
 5. W sobotę o g. 10.00 będziemy w naszym sanktuarium gościć pielgrzymkę z Samborowic, a w przyszłą niedzielę o 15.00 pielgrzymkę z Polskiej Cerekwi.
 6. Róże Różańcowe zapraszamy w sobotę na wspólny różaniec o g. 17.30 i Mszę św. o g. 18.00. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić również w int. ks. Artura z okazji urodzin.
 7. Informujemy, że od dzisiaj i przez cały okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a Mszę św. z 13.30 będziemy odprawiać o g. 13.00.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.
 9. Nasza parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 2 sierpnia (wtorek). Koszt 130zł (dla grupy min. 40 os.). Szczegóły na plakacie. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 10. Informujemy również , że w dniach od 15 do 20 sierpnia odbędzie się 46. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka pójdzie w zwykłym trybie, tzn. tak jak było przed pandemią. Zapisy od połowy lipca.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta odpustowa przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 12. Dziękujemy Paniom i Panom za posprzątanie kościoła i placu odpustowego, a także za przygotowanie ołtarzy i dekoracji. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.