Ogłoszenia Parafialne 31 lipca – 07 sierpnia 2022r.

  1. Dziś XVIII niedziela zwykła. O g. 17.15 niedzielne nieszpory połączone z modlitwą adoracyjną.
  2. We wtorek grupa naszych parafian wyjeżdża z ks. Tomaszem na pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 6.00.
  3. W środę po wieczornej Eucharystii nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Informujemy zarazem, że w ostatnim czasie skrzynka na intencje do nowenny została dwa razy zdewastowana. Prosimy, by do skrzyni wrzucać tylko kartki z intencjami, a ofiary do skarbon z tyłu kościoła albo w zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych, w piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem o 17.45 koronka do Miłosierdzia Boże, po niej Msza św. w int. zbiorowej, w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św. i po niej Godzinki. Zapraszamy do udziału.
  5. Z racji nowego miesiąca zachęcamy, zwłaszcza dzieci i młodzież, do przyjęcia sakramentu pokuty. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a dodatkowo w piątek i w sobotę od 17.00 – 18.00.
  6. W sobotę również przypada święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia o 10.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Rudnika. Wieczorem o 19.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w sierpniu będą chrzcić swoje dzieci.
  7. W przyszłą niedzielę nieszpory ze zmianą tajemnic męskiej Róży Św. Józefa.
  8. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę. 46. Piesza Pielgrzymka Opolska odbędzie się w dniach od 15 do 20 sierpnia. Najważniejsze informacje są na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka-opolska.pl
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny; w zakrystii czasopismo Różaniec.