Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 sierpnia 2022r.

  1. Dziś XX niedziela zwykła. O g. 17.15 niedzielne nieszpory połączone z modlitwą adoracyjną.
  2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Okazja do spowiedzi św. jest dzisiaj i będzie również jutro przed każdą Mszą św. Porządek sprawowania Mszy św. taki jak w niedziele wakacyjne. Suma odpustowa o 11.00 i Msza św. o 9.30 będą odprawiane przy ołtarzu polowym. O 17.15 maryjne nieszpory.
  3. Najbliższy wtorek będzie ostatnim dniem posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Tomasza. Na mocy dekretu Biskupa – ks. Tomasz będzie proboszczem parafii Jędrzejów k. Grodkowa. W podzięce za 2-letnią posługę wśród nas, zapraszamy na Mszę św. w int. ks. Tomasza we wtorek o g. 18.00. Podczas tej Eucharystii będziemy zbierać ofiarę, którą przekażemy ks. Tomaszowi.
  4. W środę przypada uroczystość Św. Jacka, patrona naszej Górnośląskiej Metropolii. Po wieczornej Eucharystii nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
  5. W sobotę 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Św. na Górze Św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł. Informujemy również, że organizujemy 2-dniowy wyjazd do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i udziałem w musicalu AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA. Wyjazd będzie w dn. 8-9 października (sobota-niedziela). Koszt 530zł. Zapisy wraz z zaliczką 230zł w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie parafialnej.
  6. Jutro wyrusza 46. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele na Ostrogu o g. 9.00. Przed Mszą św. składanie bagaży i ostateczna możliwość zapisania się. Najważniejsze informacje są na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka-opolska.pl Pozostających w domu zachęcamy do duchowego pielgrzymowania przez codzienny udział we Mszy św. i modlitwę różańcową. Prosimy o inicjowanie Różańca pół godziny przed Mszą św.
  7. Nasze Siostry z Annuntiaty, po 2-letniej przerwie, zapraszają na Misyjny Dzień Chorych, podczas którego osoby starsze i chore będą mogły przyjąć Sakrament Chorych oraz wspólnie się spotkać. Dzień Chorego odbędzie się w czwartek 25 sierpnia w godz. 9.00 – 13.00 w klasztorze Annuntiata. Szczegóły na plakacie.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Dariusza Flaka, misjonarza z Peru. Po Mszach św. ofiarą do puszek będziemy wspierać jego misyjną działalność w peruwiańskich Andach.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Jutro kolekta odpustowa na potrzeby naszego sanktuarium, a w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny w Opolu.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny; w zakrystii czasopismo Różaniec.