Ogłoszenia Parafialne 21 – 28 sierpnia 2022r.

 1. Dziś XXI niedziela zwykła. Witamy w naszej parafii ks. Dariusza Flaka, misjonarza z Peru, który głosi nam Słowo Boże. Po Mszach św. ofiarą do puszek będziemy wspierać jego misyjną działalność w peruwiańskich Andach.
 2. O g. 17.15 niedzielne nieszpory połączone z modlitwą adoracyjną.
 3. Bardzo dziękujemy pielgrzymom, którzy reprezentowali naszą parafię na Pieszej Opolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiarowany trud. Dziękujemy również tym, którzy duchowo pielgrzymowali przychodząc na Mszę św. do kościoła i odmawiając modlitwę różańcową.
 4. W środę przypada święto Św. Bartłomieja, Apostoła, a w piątek uroczystość MB Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 5. Najbliższy wtorek będzie ostatnim dniem posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Artura. Od środy, na mocy dekretu Biskupa, zostanie prefektem szkoły katolickiej w Nysie. W podzięce za 6-letnią posługę wśród nas, zapraszamy na Mszę św. w int. ks. Artura – we wtorek o g. 18.00. Podczas tej Eucharystii będziemy zbierać ofiarę, którą ks. Arturowi przekażemy.
 6. W przyszłą niedzielę przypada 90 rocznica I koronacji obrazu Matki Bożej Raciborskiej. Uroczystość tą połączymy z odpustem Narodzenia NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i pątników do wspólnego dziękczynienia za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Raciborskiej. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa będzie celebrowana o g. 11.00. Po sumie Msza św. o g. 13.30. Zwieńczeniem naszej uroczystości będą maryjne nieszpory o 17.15, a wieczorem o 19.30 koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej Polskiej Grupy Górniczej z Katowic, do którego udziału bardzo serdecznie zachęcamy.
 7. Ponawiamy informację, ze w sobotę 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Św. na Górze Św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł. Natomiast w dn. 8-9 października (sobota-niedziela) organizujemy 2-dniowy wyjazd do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i udziałem w musicalu AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA. Koszt 530zł. Zapisy wraz z zaliczką 230zł w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie parafialnej.
 8. Nasze Siostry z Annuntiaty zapraszają jutro o 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Charbela, a w czwartek na Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczęcie o g. 9.00. Szczegóły na plakacie.
 9. W sobotę o 9.30 będziemy gościć pielgrzymkę z Gamowa, a niedzielę o 15.00 pielgrzymkę z parafii NSPJ.
 10. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w czwartek o 18.00 i w niedzielę o 8.00 i 9.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego sanktuarium.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny; w zakrystii czasopismo Różaniec.