Ogłoszenia Parafialne 28 sierpnia – 04 września 2022r.

 1. Dziś obchodzimy Jubileusz 90 rocznicy I koronacji obrazu Matki Bożej Raciborskiej i zarazem uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa o g.11.00. Zapraszamy również na maryjne nieszpory o godz. 17.15 i wieczorem o 19.30 na koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej Polskiej Grupy Górniczej z Katowic. Współorganizatorem tego koncertu jest Miasto Racibórz, za co serdecznie dziękujemy.
 2. Witamy w naszej parafii nowych wikariuszy: ks. Dawida Sichmę oraz ks. Daniela Litwina i życzymy Bożego błog. i opieki Matki Bożej w posłudze w naszej parafii.
 3. Dziś jeszcze o g. 15.00 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii NSPJ, we wtorek na wieczornej Mszy św. pielgrzymkę ze Studziennej, natomiast w przyszłą niedzielę o 11.00 z parafii farnej, a o 14.30 z Ocic. Z kolei nasza pielgrzymka do Św. Józefa w Ocicach wyruszy w niedzielę 11 września o 15.15.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek o 6.30 w int. czcicieli NSPJ, o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Msza św. w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św., a po niej Godzinki. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 5. Z racji nowego miesiąca i rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania ze spowiedzi św. w środę, czwartek, piątek i w sobotę od g. 17.00. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych w czwartek o g. 18.00. W szczególny sposób zapraszamy dzieci klas I i ich rodziców. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. młodzieżową o g. 19.30.
 6. Rodziców dzieci klas III prosimy o zgłoszenie dziecka osobiście w kancelarii parafialnej. Szczegóły na stronie parafialnej.
 7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 8. W sobotę o 19.30 Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia, który będzie częścią odbywającego się w sobotę i niedzielę Festiwalu „Spotkałem Pana”.
 9. W przyszłą niedzielę podczas nieszporów odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa.
 10. Ponawiamy informację, ze w sobotę 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Św. na Górze Św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł. Natomiast w dn. 8-9 października (sobota-niedziela) organizujemy 2-dniowy wyjazd do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i udziałem w musicalu AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA. Koszt 530zł. Zapisy wraz z zaliczką 230zł w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie parafialnej.
 11. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w poniedziałek o 18.00 i we wtorek o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”; w zakrystii czasopismo Różaniec.