Ogłoszenia Parafialne 02 – 09 października 2022r.

 1. Dziś XXVII niedziela zwykła. W naszej parafii gościmy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który proponuje nam „Ewangelię na każdy dzień 2023”. Można będzie ją nabyć po każdej Mszy św.
 2. Dziś o 17.15 różaniec ze zmianą tajemnic Męskiej Róży Św. Józefa. Zapraszamy całe rodziny do codziennej modlitwy różańcowej w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki.
 3. We wtorek przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, w środę Św. Faustyny Kowalskiej, a w piątek NMP Różańcowej. W środę o 18.00 Msza św. w int. RR Św. Faustyny, a w piątek w int. wszystkich Róż. Po Mszy św. w piątek spotkanie Róż w salce kominkowej.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem od 17.00 okazja do spowiedzi św. O 18.00 Msza św. w int. zbiorowej.
 6. Kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i starszą młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o 19.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00.
 8. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w przyszłą niedzielę o 16.00 do klasztoru Annuntiata na I po wakacjach spotkanie. Będzie ono miało formę warsztatów dla rodzin i dzieci.
 9. Parafia NSPJ zaprasza w sobotę o 19.30 na Raciborski Wieczór Uwielbienia.
 10. Od jutra w godzinach kancelaryjnych będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny. W pierwszej kolejności prosimy, aby przyszły osoby które będą mieć w przyszłym roku ważne rocznice i jubileusze. Przypominamy, że kancelaria czynna jest codziennie, oprócz czwartku, po Mszach św., a w sobotę od 8.30 – 10.00.
 11. Zbiórka dla LSO w sobotę o 10.00, a dla scholi dziecięcej o 11.30.
 12. W sobotę grupa naszych parafian wyjeżdża na 2-dniową pielgrzymkę do Warszawy. Wyjazd z parkingu przy kościele o 4.45.
 13. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w czwartek i sobotę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a po Mszach św. z racji „Niedzieli Papieskiej” odbędzie się zbiórka do puszek Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. Jest jeszcze „Gość Niedzielny Extra” (12zł) – tym razem poświęcony Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. W zakrystii czasopismo „Różaniec”. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 16. W imieniu Pana Prezydenta Raciborza zapraszamy na spotkanie z Prezydentem dotyczące prac nad przyszłorocznym budżetem miasta. Harmonogram spotkań zamieszczony jest w gablotce.