Ogłoszenia Parafialne 04 – 11 września 2022r.

 1. Dziś XXIII niedziela zwykła. O g. 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii farnej, a o 14.30 z Ocic. Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 17.15, podczas których będzie zmiana tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa.
 2. W poniedziałek wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty, środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 3. W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP. Na wieczornej Mszy św. będziemy gościć ostatnią w tym roku pielgrzymkę parafialną z Modzurowa. Informujemy zarazem, że w tym roku do naszego sanktuarium przybyło 20 pielgrzymek z Raciborza i okolic.
 4. Ze względu na pielgrzymkę z Modzurowa Msza św. szkolna w czwartek będzie wyjątkowo o g. 16.45. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o czwartkowej Eucharystii, na którą zapraszamy dzieci od kl. I – VI. Pół godziny przed Mszą św. jest zawsze okazja do spowiedzi św. Spotkanie Dzieci Maryi w środę o 16.45 w domu katechetycznym.
 5. Kandydatów do Bierzmowania i młodzież starszą zapraszamy w piątek do salki na spotkanie.
 6. W sobotę grupa naszych parafian z ks. Dawidem wyjeżdża na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. Kalwaryjkę i różaniec. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 5.45, a powrót około 22.30.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość dożynkową. Msza św. Msza św. dziękczynna w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. W piątek od rana do popołudnia prosimy przynosić warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy.
 9. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o g. 12.30. Przypominamy również, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku rano po Mszy św. do g. 8.00 i wieczorem po Mszy św. do g. 19.00. W sobotę od 8.30 do 10.00. W niedzielę, w święta oraz w czwartek kancelaria jest nieczynna.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Św. Józefa w Ocicach. Prosimy o udział dzieci z kl. III z rodzicami, młodych – kandydatów do Bierzmowania i wszystkich chętnych. Wyruszymy sprzed naszego kościoła o 15.15. Osoby, które przyjadą samochodem informujemy, że nabożeństwo w Ocicach będzie o g. 16.00. W naszym kościele nabożeństwa popołudniowego w przyszłą niedzielę już nie będzie.
 11. Rodziców dzieci klas III zapraszamy do kancelarii od wtorku do piątku w g. 16.00 – 17.00 oraz w sobotę od 8.30 – 10.00, aby zgłosić dziecko do przygotowania do I spowiedzi i Komunii Św.
 12. Informujemy że na 2-dniowy wyjazd do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i udziałem w musicalu AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA zostało kilka wolnych miejsc. Koszt 530zł. Zapisy wraz z zaliczką 230zł w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie parafialnej.
 13. Parafia Św. Mikołaja w Raciborzu organizuje pielgrzymkę do Toskanii we Włoszech 2 – 10 października. Koszt 2190zł i 70 ¬euro. Zostało 5 wolnych miejsc. Program na plakacie.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta dożynkowa na potrzeby naszej parafii.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”.