Ogłoszenia Parafialne 11- 18 września 2022r.

 1. Dziś XXIV niedziela zwykła. Razem rolnikami i działkowiczami dziękujemy Bogu za dar chleba oraz za ludzi, którzy dla chleba pracują. O g. 9.30 Msza św. dożynkowa w int. rolników i działkowiczów.
 2. Dziś piesza pielgrzymka do Św. Józefa w Ocicach. Zapraszamy do udziału całe rodziny, zwłaszcza dzieci z klas III i ich rodziców, kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich chętnych. Wyjście sprzed kościoła o 15.15. Nabożeństwo w Ocicach o g. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. W naszym kościele nabożeństwa już nie będzie.
 3. We wtorek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca (światła i chwalebna), o 18.00 Msza św. z różańcem fatimskim i procesją wokół murów naszego sanktuarium.
 4. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Dołączając do inicjatywy Konferencji Episkopatów Europy będziemy obchodzić to święto jako Dzień Modlitw za Ukrainę. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie adoracji Najśw. Sakramentu, która potrwa do wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ukrainie i łaskę nawrócenia i opamiętania dla sprawców napaści.
 5. W środę o 16.45 spotkanie Dzieci Maryi w salce, a o 19.30 próba scholii dorosłych.
 6. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej.
 7. Spotkanie dla klas VI rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania oraz dla ich rodziców w środę o 18.40 w kościele. Spotkanie dla klas VII w poniedziałek o 18.40, a dla klas VIII w przyszłym tygodniu we wtorek o 18.40 w kościele.
 8. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy do uczczenia Patrona – Św. Stanisława Kostki. Nabożeństwo w piątek o 19.30, a potem spotkanie i poczęstunek w salce. W sobotę o 20.00 zapraszamy młodych do Annuntiaty na I po wakacjach czuwanie.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Jerzego, Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie nam głosił Słowo Boże. Zachęcamy, by po Mszy św. zakupić kalendarz misyjny, który będzie cegiełką na wsparcie misyjnej działalności OO. Oblatów.
 10. Informujemy, że jeszcze w tym tygodniu będą zapisy dzieci klas III do przygotowania do I spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy rodziców osobiście do kancelarii w godzinach podanych na stronie parafialnej.
 11. Zbiórka dla LSO w sobotę o 10.00, a dla scholki dziecięcej w sobotę o 11.30.
 12. Osoby zapisane na wyjazd do Warszawy proszone są o wpłatę pozostałej należności (300zł). Wpłaty można dokonać w zakrystii albo na konto parafialne podane na stronie internetowej.
 13. Podczas tegorocznej VII edycji Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego prosimy o poparcie naszego wspólnego zadania pod nazwą „BEZPIECZNA ŚCIEŻKA PIESZO-ROWEROWA NOWE ZAGRODY”. Głosowanie w ramach BO odbędzie się w dniach 12 – 26.09.2022r. za pośrednictwem strony internetowej www.bo.raciborz.pl lub osobiście na karcie do głosowania w Biurze Obsługi Interesanta UM Racibórz. Głosować może każdy mieszkaniec Raciborza bez względu na wiek. Szczegółowe informacje dziś Liście Parafialnym i na naszej stronie.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych.
 15. Dziękujemy naszym rolnikom i działkowiczom za warzywa i owoce, którymi ozdobiliśmy nasze ołtarze oraz za ofiarę i dary na plebanijny stół „Bóg zapłać”. Dziękujemy również Paniom i Panom za udekorowanie ołtarzy.
 16. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec”.