Ogłoszenia Parafialne 18 – 25 września 2022r.

 1. Dziś XXV niedziela zwykła. O 17.15 nieszpory z adoracja Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Dziś gościmy o. Jerzego, Oblata Maryi Niepokalanej, który nam głosi Słowo Boże i proponuje nabycie kalendarza misyjnego. Nasz dar niech będzie cegiełką na wsparcie misyjnej działalności OO. Oblatów. Za wszelkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. We wtorek o 18.40 w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas VIII.
 4. W środę o 19.30 próba scholii dorosłych w domu katechetycznym.
 5. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św.
 6. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na spotkanie w sali audiowizualnej, zaś młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w spotkaniu „ŁAWKA GO” na Górze Św. Anny w dn. 30.09 – 02.10.2022. Zapisy do udziału i na transport z Raciborza na specjalnych formularzach, które podajemy na parafialnej stronie.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Jerzego,
 8. Zbiórka dla LSO w sobotę o 10.00, a dla scholki dziecięcej w sobotę o 11.30.
 9. Osoby zapisane na wyjazd do Warszawy proszone są o wpłatę pozostałej należności (300zł). Wpłaty można dokonać w zakrystii albo na konto parafialne podane na stronie internetowej. Zwolniły się dwa miejsca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 10. Podczas tegorocznej VII edycji Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego prosimy o poparcie naszego wspólnego zadania pod nazwą „BEZPIECZNA ŚCIEŻKA PIESZO-ROWEROWA NOWE ZAGRODY”. Głosować można do poniedziałku 26.09.2022r. za pośrednictwem strony internetowej www.bo.raciborz.pl lub osobiście na karcie do głosowania w Biurze Obsługi Interesanta UM Racibórz. Głosować może każdy mieszkaniec Raciborza bez względu na wiek. Z jednego telefonu można zagłosować 5 razy podając m. in. datę urodzenia każdej z osób. Szczegółowe informacje dziś Liście Parafialnym i na naszej stronie.
 11. W związku ze złotym jubileuszem naszej opolskiej diecezji, każdy dekanat pielgrzymuje do Opola na Mszę św. z Biskupem. Nasz raciborski dekanat ma wyznaczoną niedzielę 02 października o 14.30 w kościele seminaryjnym. Bardzo prosimy osoby chętne o zgłoszenie się w zakrystii. Będzie darmowy przejazd autokarem z Placu Długosza o 12.15.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 286 rocznicę poświęcenia naszego kościoła, tzw. Kiermasz. Podczas sumy o 9.30 będziemy modlić się w int. Parafian, budowniczych i fundatorów kościoła oraz za ++ Parafian i dobrodziejów.
 13. W niedzielę o g. 16.00 w kościele Świętego Krzyża w Gródczankach Dziękczynne Nieszpory Motocyklowe. O 15.15 zbiórka motocyklistów na parkingu przy rondzie nerka koło kościoła Św. Mikołaja.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na remonty obiektów diecezjalnych. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec”.