Ogłoszenia Parafialne 25 września – 2 października 2022

 1. Dziś w naszej parafii obchodzimy 285 rocznicę poświęcenia kościoła, tzw. Kiermasz. O 9.30 Msza św. w int. Parafian, budowniczych i fundatorów kościoła oraz za ++ Parafian i dobrodziejów. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o 17.15.
 2. Dziś również w kościele Świętego Krzyża  w Gródczankach o g. 16.00 Dziękczynne Nieszpory Motocyklowe. O 15.15 zbiórka motocyklistów na parkingu przy rondzie nerka koło kościoła Św. Mikołaja.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej, o 19.30 próba scholii dorosłych w domu katechetycznym.
 4. W czwartek przypada Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O g. 18.00 Msza św. szkolna, podczas którejzostaną poświęcone różańce dzieciom I komunijnym. Zapraszamy na tą Eucharystię również rodziców.
 5. Od soboty przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej o g. 17.30 (w niedzielę o 17.15). Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki. Różaniec dla kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i starszej młodzieży w piątki o 19.30.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Od 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św. i Godzinki.
 7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
 8. W przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa różańcowego zmiana tajemnic dla męskiej Róży Św. Józefa.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam „Ewangelię na każdy dzień 2023”. Można będzie je nabyć po każdej Mszy św. w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł. Mamy nadzieję, ż ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych szkół ponadpodstawowych na weekendowe spotkanieŁAWKA GO”, które odbędzie się na Górze Św. Anny od piątku do niedzieli . Zapisy na naszej stronie internetowej. Wyjazd w piątek o g. 16.00 z parkingu przy kościele.
 11. Jeszcze do jutra można głosować na projekt „BEZPIECZNA ŚCIEŻKA PIESZO-ROWEROWA NOWE ZAGRODY”. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej www.bo.raciborz.pl lub osobiście na karcie do głosowania w Biurze Obsługi Interesanta UM Racibórz. Głosować może każdy mieszkaniec Raciborza bez względu na wiek. Z jednego telefonu można zagłosować 5 razy podając m. in. datę urodzenia każdej z osób. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie.
 12. Zbiórka dla LSO w sobotę o 10.00, a dla scholi dziecięcej o 11.30.
 13. Osoby zapisane na wyjazd do Warszawy proszone są o wpłatę pozostałej należności (300zł). Wpłaty można dokonać w zakrystii albo na konto parafialne podane na stronie internetowej.
 14. W związku ze złotym jubileuszem naszej opolskiej diecezji, każdy dekanat pielgrzymuje do Opola na Mszę św. z Biskupem. Nasz raciborski dekanat ma wyznaczoną przyszłą niedzielę 02 października o 14.30 w kościele seminaryjnym. Bardzo prosimy osoby chętne o zgłoszenie się w zakrystii. Będzie darmowy przejazd autokarem z Placu Długosza o 12.15.
 15. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w środę, czwartek i piątek o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 16. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 17. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec”. Informujemy również, że po przewie wakacyjnej jest już czynna nasza parafialna biblioteka: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00. Zapraszamy do korzystania.