Ogłoszenia Parafialne 09 – 18 października 2022r.

 1. Dziś XXVIII niedziela zwykła. O 17.15 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w dni powszednie o 17.30. Przypominamy również, że dzieci I komunijne prowadzą różaniec w poniedziałki i czwartki.
 2. Dziś także Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na g. 16.00 do klasztoru Annuntiata na I po wakacjach spotkanie. Będzie ono miało formę warsztatów dla rodzin i dzieci.
 3. W czwartek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (bolesna i chwalebna), o 18.00 Msza św., po niej różaniec fatimski (część światła) i procesja wokół murów naszego sanktuarium. Zapraszamy na to ostatnie w tym roku nabożeństwo. Nie będzie tego dnia Mszy św. szkolnej. Prosimy, by rodzice z dziećmi odmówili różaniec w domu.
 4. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na różaniec.
 5. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy w piątek na różaniec i wieczorną Mszę św. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i dzieł charytatywnych i zarazem rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Stąd w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY. Wspominając Św. Jana Pawła II zachęcamy, by wracać do Jego osoby, nauczania i pontyfikatu.
 7. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz osoby studiujące, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania w klasie VIII zachęcamy do przygotowania i przyjęcia tego sakramentu. Zapraszamy na spotkanie w piątek 14 października o godz. 19.00 do domu katechetycznego przy parafii NSPJ w Raciborzu.
 8. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na Górze św. Anny. Zapraszamy rodziców i bliskich dotkniętych doświadczeniem utraty dziecka do udziału w tej modlitwie.
 9. Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na różaniec i Mszę św. w przyszły wtorek 18 października o 18.00 do klasztoru Annuntiata.
 10. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 11. Róże Różańcowe zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce na Górę Św. Anny w sobotę 15 października. Rozpoczęcie o 10.00, a zakończenie ok. g. 15.30.
 12. Zbiórka LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii, a z racji przypadającego Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. Jest jeszcze „Gość Niedzielny Extra” (12zł) – poświęcony Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 15. Dziś w Kościele w Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. W związku z tym prosimy o wychodzenie z kościoła głównymi drzwiami.