Ogłoszenia Parafialne 16 – 23 października 2022r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i dzieł charytatywnych i zarazem rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Stąd w naszej ojczyźnie obchodzimy 22. Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY. Wspominając Św. Jana Pawła II zachęcamy, by wracać do Jego osoby, nauczania i pontyfikatu.
 2. Dziś także Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego o godz. 17.00 na Górze św. Anny. Zapraszamy rodziców i bliskich dotkniętych doświadczeniem utraty dziecka do udziału w tej modlitwie.
 3. Zapraszamy dziś na różaniec o 17.15, a w dni powszednie o 17.30. Przypominamy, że dzieci I komunijne prowadzą różaniec w poniedziałki i czwartki.
 4. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy na różaniec w piątek o 19.30.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania: kl. VIII grupa I w poniedziałek, klasa VII we wtorek, a kl. VI w środę. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o 18.40. Spotkanie dla grupy II z kl. VIII w przyszłym tygodniu.
 6. Młodych (od 15 – 25 lat) zachęcamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Portugalii w dn. 26.07 – 07.08.2023. Chętnych prosimy o niezwłoczny kontakt z parafią NSPJ w Raciborzu.
 7. We wtorek przypada Święto Św. Łukasza. W imieniu Kapelana naszego szpitala ks. Ireneusza Kotlińskiego zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia do klasztoru Annuntiata o g. 18.00 na różaniec i Mszę św.
 8. Małżonków zapraszamy na wyjątkowe spotkanie: RANDKA MAŁŻEŃSKA. Tematem przewodnim będzie CZUŁOŚĆ i BLISKOŚĆ. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października o g. 18.00 w domu katechetycznym przy parafii NSPJ.
 9. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 10. Zbiórka LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę przeznaczoną na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze z racji Niedzieli Papieskiej po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za tydzień kolekta na Misje.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. Jest jeszcze „Gość Niedzielny Extra” (12zł) – poświęcony Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać „papieskie kremówki”. Ciastka będą pakowane po 2 szt. w cenie 10zł za opakowanie. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na inicjatywy i wyjazdy naszej młodzieży.
 14. Z radością informujemy, że VII edycję budżetu obywatelskiego wygrał nasz projekt: „Bezpieczna ścieżka pieszo-rowerowa Nowe Zagrody”, pomimo tego, że zagłosowało tylko 444 osoby. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy się zaangażowali, a nade wszystko Panu Tomaszowi Cofała za opracowanie i przygotowanie tego projektu, Bóg zapłać.
 15. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św. W związku z tym informujemy, że obecnych w kościele było 1589 osób, co stanowi niecałe 30% parafian, a do Komunii św. przystąpiło 742 osoby, co stanowi 46% obecnych w kościele. Powyższe wyliczenia wskazują, że ilość obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św. utrzymuje się na tym samym poziomie jak w roku ubiegłym. Dziękujemy więc za regularny udział w Eucharystii i za świadectwo wyznawanej wiary. Niech ono będzie motywacją dla tzw. wierzących, ale niepraktykujących.