Ogłoszenia Parafialne 23 – 30 października 2022r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza na różańcu w int. misji i misjonarzy. Dziś na różaniec o 17.15, a w dni powszednie o 17.30. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki.
 2. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy na różaniec w piątek o 19.30.
 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII dla grupy II w poniedziałek w domu katechetycznym o 18.40.
 4. Młodych (od 15 – 25 lat) zachęcamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Portugalii w dn. 26.07 – 07.08.2023. Chętnych prosimy o niezwłoczny kontakt z parafią NSPJ w Raciborzu.
 5. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 6. 17 listopada (czwartek) nasza parafia będzie organizować 1-dniową pielgrzymkę do Częstochowy. W programie Msza św., zwiedzanie kompleksu klasztornego na Jasnej Górze i Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach. Wyjazd z parkingu przy kościele o g.7.30. Zapisy wraz z wpłatą 70zł w zakrystii.
 7. Mamy dwie wolne intencje: w czwartek i piątek o g. 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 8. Informujemy, że w sobotę 5 listopada br. o g. 19.00 rozpocznie się przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez osoby dorosłe (nieobjęte katechezą szkolną). Chętni do przyjęcia tego sakramentu powinni uczestniczyć w katechezach przez pięć kolejnych sobót. Samo Bierzmowanie odbędzie się w Opolu 10 grudnia br. albo w Raciborzu w dn. 17 – 18 kwietnia 2023r. Miejsce przygotowania: dom katechetyczny przy parafii Najśw. Serca Pana w Raciborzu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
 9. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30, a scholki dziecięcej o 11.30.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Misje w Kościele. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Informujemy również, że w miniona niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 3 466zł. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, kolejne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki: w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 12. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszy św. młodzież naszej parafii sprzedaje „papieskie kremówki”. Ciastka są pakowane po 2 szt. w cenie 10zł za opakowanie. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na inicjatywy i wyjazdy naszej młodzieży. Życzymy smacznego i za wsparcie naszych młodych dziękujemy.