Ogłoszenia Parafialne 30 października – 06 listopada 2022r.

 1. Dziś XXXI niedziela zwykła. O 17.15 nabożeństwo różańcowe.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym (nie będzie jednak Mszy św. o g. 13.30). Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu „Jeruzalem” o g. 15.00.
 3. W środę – Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele będą o g. 6.30, 9.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy cmentarnej o g. 15.00. Różaniec z zaleckami codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla młodzieży na cmentarzu w środę. Wspólne wyjście sprzed kościoła o 19.30.
 4. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych (pod zwykłymi warunkami). Okazja do spowiedzi św. jest dzisiaj i w uroczystość Wszystkich Świętych podczas Mszy św. oraz jutro, w piątek i sobotę od g. 17.00. Prosimy też rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi. Spowiedź dla dzieci i młodych jutro od g. 16.30.
 5. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania zalecek. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Nie będzie w środę próby scholi dorosłych. Kolejne spotkanie w środę 9 listopada o 19.30.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania. W piątek o 19.30 Msza św. młodzieżowa. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych w parafian.
 8. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny. We Wszystkich Świętych mamy dwie wolne intencje. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 9. 17 listopada (czwartek) nasza parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o g.7.30. Zapisy wraz z wpłatą 70zł w zakrystii. Zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.
 10. W sobotę o g. 19.00 rozpocznie się przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez osoby dorosłe. Miejsce przygotowania: dom katechetyczny przy parafii Najśw. Serca Pana w Raciborzu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
 11. Również w sobotę w Miedoni odbędą się warsztaty dla małżeństw, które poprowadzi doradca psychologiczny Magdalena Kleczyńska. Rozpoczęcie o 14.00. Zgłoszenia telefonicznie: 539 014 209 albo mailowo: przychodnia@fundacjakornice.pl
 12. Komitet Opieki nad Zabytkami Cmentarza Jeruzalem zachęca do wzięcia udziału w kweście na rzecz renowacji historycznych grobowców. Zbiórka na ten cel odbędzie się w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszach św. oraz na terenie cmentarza Jeruzalem.
 13. W przyszłą niedzielę o 17.15 różaniec za zmarłych ze zmianą tajemnic różańcowych.
 14. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30, a scholki dziecięcej o 11.30.
 15. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. We Wszystkich Świętych kolekta również na nasze parafialne potrzeby, a za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 16. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł).