Ogłoszenia Parafialne 06 – 13 listopada 2022r.

  1. Dziś XXXII niedziela zwykła. O 17.15 różaniec za zmarłych z wypominkami; będzie również zmiana tajemnic różańcowych Męskiej Róży Św. Józefa. Do najbliższej środy będziemy wyczytywać wypominki i modlić się na różańcu za zmarłych.
  2. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek kl. VI grupa I, we wtorek kl. VII, a w środę kl. VI grupa II. Katechezy dla kl. VIII będą w tygodniu następnym.
  3. Próba scholi dorosłych w środę o g.19.30 w domu katechetycznym.
  4. W piątek przypada nasze narodowe święto – Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy Parafian do wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę, wypraszając jednocześnie pomyślność dla niej. Msza św. w int. ojczyzny o g. 9.00. Zachęcamy też do wywieszenia naszej narodowej flagi. W związku z tym, że to Święto przypada w piątek, to dla dobra duchowego wiernych, biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny. W przyszłą niedzielę o 13.30 mamy wolną intencję. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
  6. Przyszła niedziela będzie w Polsce przeżywana jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i pomocą materialną będziemy wspierać mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.
  7. Zbiórka scholki dziecięcej o 11.30. Ministranci w sobotę będą mieć rozgrywki piłkarskie w Rudniku.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Za tydzień kolekta specjalna na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych, natomiast po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy równie do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.