Ogłoszenia Parafialne 13 – 20 listopada 2022r.

 1. Dziś XXXIII niedziela zwykła. Przeżywamy ją jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i pomocą materialną wspieramy mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. O 17.15 zapraszamy niedzielne nieszpory z adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek kl. VIII grupa I i we wtorek kl. VIII grupa II. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o 18.40.
 3. Próba scholi dorosłych w środę o g.19.30 w domu katechetycznym.
 4. W czwartek grupa naszych Parafian wyjeżdża na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 7.30.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla – jest to patronalne święto LSO. Uroczysta Msza św. z obrzędem przyjęcia nowych ministrantów i odnowieniem przyrzeczeń ministranckich będzie o g. 11.00. Zapraszamy do udziału także rodziców i bliskich naszych ministrantów.
 6. W listopadzie przyszłego roku będziemy organizować 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Ostateczna cena będzie zależała od kursu dolara – na dzień dzisiejszy to 4 700zł. Zapisy w zakrystii wraz zaliczką 1 000zł. Zaliczkę można również przelać na konto parafialne albo bezpośrednio do na konto biura podróży. Szczegółowe informacje podajemy na stronie internetowej i w gablotce.
 7. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny. W przyszłą niedzielę mamy wolna intencję o 13.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 8. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30, na zbiórkę zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów, a zbiórka scholi dziecięcej o 11.30.
 9. Zapraszamy na Raciborski Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę o godz. 19.30 w kościele NSPJ w Raciborzu.
 10. Kapituła medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki zaprasza na koncert Krzysztofa Kiljańskiego jutro w RCK o g. 19.00. Uroczystość poprzedzi Msza św. o 18.00 w kościele farnym.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również za ofiary składane razem z wypominkami.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy równie do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.