Ogłoszenia Parafialne 20 – 27 listopada 2022r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem LSO. Naszym szafarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za służbę przy ołtarzu i życzymy dalszej gorliwości i wytrwałości. „Bóg zapłać” ks. Dawidowi za duszpasterską troskę o naszych ministrantów. Dziś jeszcze o 17.15 nabożeństwo adoracyjne do Chrystusa Króla.
 2. We wtorek przypada dzień Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszym organistom, scholii dorosłych i scholce dziecięcej bardzo dziękujemy za upiększanie naszej liturgii. Dziękujemy też ks. Danielowi i s. Bernardzie za prowadzenie scholki dziecięcej oraz P. Karolowi za kierowanie scholą dorosłych. Spotkanie scholi dorosłych we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce kominkowej.
 3. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. w int. ks. Dawida w dniu urodzin. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. We wtorek o 18.40 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych. W czwartek podczas Mszy św. szkolnej zostaną poświęcone i wręczone dzieciom I komunijnym książeczki „Droga do nieba”.
 5. W sobotę w klasztorze „Annuntiata” odbędą się warsztaty dla małżeństw prowadzone przez Magdalenę Kleczyńską, doradcę psychologicznego. Rozpoczęcie o g. 14.00. Zgłoszenia: pod nr telefonu 539 014 209 lub na maila: przychodnia@fundacjakornice.pl
 6. W przyszłą niedzielę okresem adwentu rozpoczniemy nowy rok kościelny. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone wieńce adwentowe i opłatki. Młodzież w ramach adwentowego kiermaszu będzie sprzedawać wieńce. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii. Młodych oraz rodziców zapraszamy do pomocy w dekorowaniu wieńców.
 7. Również w przyszłą niedzielę ruszy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii będą świece Caritas na wigilijny stół (duże po 15zł i małe po 7 zł) oraz opłatki.
 8. Siostry z Annuntiaty zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia: w przyszłą niedzielę kobiety, a 11 grudnia – mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. 13.30. Szczegóły na plakacie.
 9. W listopadzie przyszłego roku będziemy organizować 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy w zakrystii wraz zaliczką 1 000zł. Szczegółowe informacje podajemy na stronie internetowej i w gablotce.
 10. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 04 grudnia o 15.30 do salki kominkowej.
 11. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 12. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30, na zbiórkę zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów; a zbiórka scholi dziecięcej o 11.30.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, adwentowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy równie do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.