Ogłoszenia Parafialne 27 listopada – 04 grudnia 2022r.

 1. Dziś w I Niedzielę Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe, podczas którego zostaną poświęcone domowe wieńce adwentowe i wigilijne opłatki.
 2. Dziś także przed kościołem nasza młodzież z ks. Danielem przygotowała kiermasz adwentowy. Zachęcamy więc, by u nas zakupić wieniec adwentowy (średni po 40zł, a duży 45zł) . Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii. Bardzo dziękujemy młodzieży i dorosłym, którzy pomagali za zaangażowanie w dekorowanie wieńców. „Bóg zapłać” również Pani Dorocie Torchała za uwicie wieńca do kościoła i naszym Paniom za dekoracje adwentowe ołtarzy.
 3. Siostry z Annuntiaty zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia: dzisiaj kobiety, a 11 grudnia mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00. Szczegóły na plakacie.
 4. Tradycyjnie w okresie adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by w soboty przynosić ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik). Roraty dla młodzieży w piątki o 19.30
 5. W środę przypada Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Po Mszy św. wieczornej nowenna. W przyszłą niedzielę, w dzień Św. Barbary, Msza św. w int. żyjących i ++ górników o g. 9.30. Podczas nabożeństwa o 17.15 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W piątek od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św., o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dla dzieci w środę od 16.00, a dla młodzieży w piątek od 19.10.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży naszego dekanatu zaprasza młodych na miesięczne czuwanie do klasztoru ANNUNTIATA w sobotę 03 grudnia od g. 20.00.
 8. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą do puszek będziemy wspierać Kościoły katolickie w byłych republikach radzieckich.
 9. Dziś rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii są świece Caritas na wigilijny stół (duże po 15zł i małe po 7 zł) oraz opłatki (7zł).
 10. Informujemy, że na pielgrzymkę do Ziemi Św. miejsc wolnych już nie ma. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę zaliczki 1000zł.
 11. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 04 grudnia o 15.30 do salki kominkowej.
 12. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. W tym tygodniu mamy wolne intencje: w poniedziałek o 16.45 oraz we wtorek i w środę o 6.30. Zachęcamy, by ofiarować Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 13. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30, na zbiórkę zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów; a zbiórka scholi dziecięcej o 11.30.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, adwentowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne (8zł). Zachęcamy równie do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.