Ogłoszenia Parafialne 01 – 08 stycznia 2023r.

  1. Dziś w Nowy Rok przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane, więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę (nie będzie Mszy św. o 6.30), a o 17.15 nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój na całym świecie.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej.
  3. Ze względu na kolędę nie będzie odwiedzin chorych. Następne będą w I sobotę lutego.
  4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Porządek Mszy św. – niedzielny. Nie będzie jednak nabożeństwa, ponieważ Dziekan ks. Marian Obruśnik zaprasza do udziału w Raciborskim Orszaku Trzech Króli. Nasz strumień wyruszy sprzed pomnika Św. Jana Pawła II o 13.45. Najpierw udamy się na plac przed szkołą muzyczną, gdzie strumienie się połączą i będzie krótka inscenizacja, następnie przejdziemy na Rynek, gdzie będzie pokłon Trzech Króli i wspólny śpiew kolęd. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału. Dzieci prosimy, aby się przebrały w stroje aniołów, pasterzy, rycerzy czy króli albo nałożyły na siebie kolorowe szaty. Korony będą rozdawane przed wyjściem orszaku.
  5. W tym tygodniu będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Rozpoczęcie o 15.30, a w sobotę o 10.00. Porządek kolędy w Liście Parafialnym.
  6. W tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych na porannych Mszach św. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pana Jezusa. O 13.30 będzie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W piątek kolekta na misje, natomiast dzieci z grupy s. Bernardy jako kolędnicy misyjni będą odgrywać scenkę misyjną, a po Mszach św. będą kwestować na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.
  9. Polecamy czasopisma: świąteczno-noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego (podwójny numer 15zł), jest świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” (7zł) i List Parafialny. W zakrystii: kalendarze diecezjalne i misyjne.