Ogłoszenia Parafialne 04 – 11 grudnia 2022r.

 1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą wspieramy Kościoły katolickie w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 2. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie dziś o g. 15.00 do salki kominkowej. O 17.15 w kościele nieszpory adwentowe, podczas których odbędzie się zmiana tajemnic męskiej Róży Św. Józefa.
 3. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o g. 16.45, a w piątek o 6.30; w sobotę o 6.30 dla dorosłych, a dla młodzieży w piątek o 19.30.
 4. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o 9.00. Natomiast o 16.45 będzie Msza św. z poświęceniem i przekazaniem medalików dzieciom I komunijnym. Zapraszamy również rodziców. Z kolei Dzieci Maryi, w dniu patronalnego święta, oraz ich rodziny zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń o g. 18.00. W czwartkową uroczystość od 12.00–13.00 będzie modlitwa adoracyjna tzw. „GODZINA ŁASKI”. Zachęcamy również do włączenia się w śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP po porannej Mszy św. oraz o 8.40 przed Mszą św. o 9.00.
 5. W sobotę u OO. Franciszkanów we Wrocławiu odbędzie się uroczystość złożenia ślubów wieczystych naszego parafianina br. Pio Michała Bulendy, a w kościele seminaryjnym w Opolu uroczystość święceń biskupich ks. Waldemara Musioła. Wyrażając radość prosimy o modlitwę w int. br. Pio i Ks. Biskupa Nominata.
 6. W sobotę o 17.30 modlitwa różańcowa RR, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie RR w salce.
 7. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu zaprasza w przyszłą niedzielę o g. 16.00 na spotkanie rodzin w klasztorze Annuntiata. Będzie miało formę warsztatów dla małżonków i dzieci.
 8. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania: w poniedziałek kl. VI (gr. I), we wtorek kl. VIII (gr. I), a w środę kl.VI. (gr. II). Rozpoczęcie o 18.40.
 9. Zbiórka LSO w sobotę o 10.30; na zbiórkę zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów; zbiórka scholi dziecięcej o 11.30.
 10. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. W tym tygodniu są wolne intencje: w środę, sobotę i niedzielę o 6.30 i w czwartek o 16.45.
 11. Jutro od g. 8.00 będziemy wywozić liście z placu kościelnego. Prosimy Panów o pomoc.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziś jeszcze ofiara do puszek na Kościoły Wschodnie. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła.
 13. W zakrystii w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są świece Caritas na wigilijny stół. Zachęcamy do zakupienia świec (duże po 15zł i małe po 7 zł) oraz opłatki (7zł).
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, adwentowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii kalendarze jubileuszowe naszej diecezji i kalendarze misyjne.
 15. Parafialny Zespół Caritas zbiera środki czystości i produkty żywnościowe z dłuższą datą ważności dla osób starszych i samotnych. Dary prosimy składać do pudła z przodu kościoła. Natomiast dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Caritas: Dzieci dzieciom – będzie to zbiórka słodyczy i świątecznych upominków dla dzieci z Ukrainy. Zbiórka w tym tygodniu do piątku. Dary te prosimy składać również do pudła CARITAS. Będziemy również zbierać zużyte świece i wszelkie wyroby z wosku i parafiny, które będą przerabiane na specjalne ogrzewacze i podarowane ukraińskim żołnierzom i osobom, które w wyniku wojny zostały pozbawione domu. Świece będzie można złożyć do kartonu przy stoliku z prasą.
 16. Wszystkim Górnikom i dzisiejszym solenizantkom w Dniu Św. Barbary składamy najlepsze życzenia. Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo Św. Barbary obdarza swoim błogosławieństwem, udziela łaski zdrowia i niezachwianej wiary, a zmarłym Górnikom i tym, którzy zginęli na służbie niech da wieczny pokój w niebie.