Ogłoszenia Parafialne 11 – 18 grudnia 2022r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu (Gaudete), którą wyrażamy radość z bliskości przyjścia Pana Jezusa. O godz. 17.15 nieszpory adwentowe.
 2. Dziś jeszcze Siostry z Annuntiaty zapraszają mężczyzn na Adwentowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00. Natomiast o 16.00 również w klasztorze spotkanie dla rodzin. Będzie ono miało formę warsztatów dla małżonków i dzieci.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę o 6.30 roraty dla dorosłych, a w piątek o 19.30 dla młodzieży.
 4. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej. O 19.30 próba scholi dorosłych.
 5. W sobotę od g. 8.00 świąteczne odwiedziny chorych i starszych naszej parafii. Zachęcamy naszych seniorów zwłaszcza tych, którzy z przyczyn zdrowotnych nie byli dawno u sakramentów św. Prosimy też o pomoc najbliższych czy sąsiadów, aby taką osobę zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 6. Również w sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w święta i w styczniu.
 7. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o 19.30.
 8. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania: w poniedziałek kl. VII, a we wtorek kl. VIII (gr. II). Rozpoczęcie o 18.40.
 9. Zbiórka scholi dziecięcej w sobotę o 11.30. Ministranci, ze względu na odwiedziny chorych, zbiórki mieć nie będą.
 10. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. W tym tygodniu są wolne intencje: w poniedziałek, środę i czwartek o 6.30 oraz w poniedziałek i we wtorek o 16.45 i w niedzielę o 13.30.
 11. W sobotę po porannej Mszy św. będzie świąteczne sprzątanie kościoła. Prosimy chętne osoby o wsparcie tych, którzy każdego tygodnia kościół sprzątają. Jednocześnie dziękujemy Panom za pomoc w wywiezieniu liści z placu kościelnego. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.
 13. W zakrystii są jeszcze świece Caritas na wigilijny stół. Zachęcamy do zakupienia (duże po 15zł i małe po 7 zł) oraz opakowanie z opłatkami (7zł).
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, adwentowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne oraz czasopismo Różaniec.
 15. Parafialny Zespół Caritas jeszcze w tym tygodniu zbiera środki czystości i produkty żywnościowe z dłuższą datą ważności dla osób starszych i samotnych. Dary prosimy składać do pudła z przodu kościoła. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już swój dar złożyli; dziękujemy również za słodycze ofiarowane dzieciom z Ukrainy oraz za zużyte świece, które po przerobieniu na specjalne ogrzewacze zostaną podarowane ukraińskim żołnierzom i osobom, które w wyniku wojny zostały pozbawione energii elektrycznej. Świece można jeszcze składać do kartonu przy stoliku z prasą.