Ogłoszenia Parafialne 26 grudnia 2022r. – 01 stycznia 2023r.

 1. Dziś w II święto Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Na Rynku o g. 16.00 wspólne kolędowanie przy żywej szopce. W imieniu Pana Prezydenta Dariusza Polowego serdeczne zapraszamy do udziału.
 2. Jutro święto Św. Jana, Apostoła. Na zakończenie Mszy św. będziemy święcić wino ku czci Św. Jana. Będzie dodatkowa Msza św. o g. 11.00.
 3. W środę przypada święto  Św. Młodzianków, Męczenników. Dzieci oraz rodziców z najmłodszymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o g. 11.00. Po Eucharystii dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Dzieci, które mają kompletną planszę roratnią prosimy, by przyniosły ją na tę Mszę św.
 4. W piątek Święto Św. Rodziny. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
 5. W sobotę zakończenie Starego Roku. Msza św. dziękczynna o g. 16.30. Przed północą w Sylwestra (od 23.45 – 00.10) będzie otwarty kościół. Kto chciałby przywitać Nowy Rok w kościele to zapraszamy na prywatną adorację.
 6. W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w zwykłe niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o 6.30, której nie będzie. Uroczystość noworoczna jest świętem nakazanym.
 7. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Plan został nieco skorygowany (zmiana dotyczy ulicy Żorskiej nry 11, 13, 15 i 19). Za zmianę przepraszamy. Skorygowany plan kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, będzie też na bieżąco podawany. Z racji kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać rano albo w sobotę do 9.30. Ofiary z tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na nowe zewnętrzne drzwi kościoła (główne i boczne).
 8. Jutro na Mszy św. o 8.00 oraz w piątek na porannej Mszy św. mamy wolne intencje. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 9. Dziękujemy za dziś złożoną ofiarę na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 10. Choć trwamy jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia i zachęcamy do udziału we Mszy św. w kolejne dni, to jednak na zakończenie naszych Świąt chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych uroczystości, zwłaszcza Panom i Paniom i młodzieży za pracę przy budowaniu stajenki i dekorowaniu kościoła oraz kościelnej gablotki. „Bóg zapłać” sprzątającym nasz kościół i Paniom dekorującym ołtarze, całej służbie liturgicznej, posługującym w zakrystii i szafarzom, organistom i trębaczom. „Bóg zapłać” naszym księżom za posługę w konfesjonale oraz wszystkim Parafianom i Gościom za udział w świątecznej liturgii i składane w tym czasie ofiary.
 11. Polecamy czasopisma: świąteczno-noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego (podwójny numer 15zł), jest świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” (7zł) i List Parafialny. W zakrystii:kalendarze diecezjalne i misyjne.