Ogłoszenia Parafialne 08 – 15 stycznia 2023r.

  1. Dziś Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dziękując za łaskę wiary wspominamy w modlitwie naszych rodziców, chrzestnych i księdza, który nam Chrztu udzielił. Dziś też kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy I część okresu zwykłego w roku kościelnym. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe prowadzone przez scholę dorosłych.
  2. W tym tygodniu będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Rozpoczęcie o 15.30, a w sobotę o 10.00. Porządek kolędy w Liście Parafialnym.
  3. Również w tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych na porannych Mszach św. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
  4. W piątek w kościele NSPJ o 18.00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem Św. Charbela.
  5. W sobotę zapraszamy młodych na miesięczne czuwanie, które odbędzie się u naszych Sióstr w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie o g. 20.00. Czuwania mają charakter przygotowania do ŚDM, które odbędą się Portugalii.
  6. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu informuje, że w sobotę 14.01. br. w klubie „Strefa” w Raciborzu przy ul. Żółkiewskiego w godz. 9.00 – 18.30 odbędą się warsztaty dla ojców, którzy pragną dobrych relacji ze swoimi dziećmi, opartych na miłości i dyscyplinie pt. „Nieprzeciętny Tata”. Koszt udziału 50zł. Zachęcamy do udziału.
  7. Raciborskie Centrum Kultury zaprasza we wtorek o18.00 do Domu Kultury „Strzecha” na otwarcie wystawy pt. Madonny świata”. W skład ekspozycji wchodzi 18 plansz przedstawiających Maryję z różnych sanktuariów na świecie. Wystawa pochodzi ze zbiorów muzeum OO. Werbistów w Pieniężnie.
  8. Parafia OO. Franciszkanów na Płoni zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dominiki i Janusza Żyłka. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 15.00 w kościele na Płoni.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na bieżące potrzeby naszej parafii. W imieniu dzieci – Misyjnych Kolędników i s. Bernardy dziękujemy za ofiary na misje. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
  10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny.