Ogłoszenia Parafialne 15 – 22 stycznia 2023r.

 1. Dziś II Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory. U OO. Franciszkanów na Płoni o g. 15.00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dominiki i Janusza Żyłka.
 2. We wtorek przypada 51 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. O godz. 18.00 będzie Msza św. sprawowana za śp. Proboszcza.
 3. W środę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, podczas których będziemy się modlić o jedność Chrystusowego Kościoła. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 4. W sobotę przypada wspomnienie Św. Agnieszki – jest to zarazem Dzień Babci, a w przyszłą Dzień Dziadka. W dowód wdzięczności zapraszamy do wspólnej modlitwy za Babcie i Dziadków, którym zapewne wiele zawdzięczamy.
 5. W piątek grupa naszych ministrantów wyjeżdża z ks. Dawidem na dwa dni do Wisły. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 6.50.
 6. W sobotę o 18.00 będzie Msza św. w int. ks. Daniela w dniu urodzin. Zapraszamy do udziału.
 7. W sobotę w kościele NSPJ o 19.30 Raciborski Wieczór Uwielbienia.
 8. W przyszła niedzielę o 17.15 zapraszamy do wspólnego kolędowania ze scholą UNISONO.
 9. W tym tygodniu do czwartku będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Dzisiaj i w kolejne dni kolęda od g. 15.00. Kolęda dodatkowa dla tych, których nie było w domu, a chcą jeszcze księdza przyjąć, będzie piątek od 16.00 i w sobotę od g. 10.00. Zapisy w zakrystii albo mailowo, bądź telefonicznie.
 10. Również w tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne na porannych Mszach św. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się za chwilę w zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W przyszłą niedzielę kolekta pokolędowa na nowe drzwi do naszego kościoła. Informujemy również, że minionym tygodniu była naprawiana wiatrownica i niektóre głosy w organach i na nowo instrument był strojony.
 12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec”.