Ogłoszenia Parafialne 29 stycznia – 05 lutego 2023r.

 1. Dziś IV Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Parafia NSPJ zaprasza dziś o 15.00 na koncert kolędowy w wykonaniu czterech chórów.
 3. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Jezusa Chrystusa – Światłość Świata oraz Matkę Bożą Gromniczną. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o 6.30, 9.00, 16.45 i 18.00. Na Msze św. prosimy przynieść gromnice zaopatrzone w okapnik, które na nowo poświęcimy. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i składaną ofiarą będziemy wspierać zgromadzenia zakonne.
 4. W czwartek wyjątkowo o g. 9.00 będzie Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych oraz o nowe powołania w Kościele.
 5. Po południu o 16.45 zapraszamy dzieci na pierwszą Mszę św. szkolną po feriach, podczas której dzieciom I komunijnym poświęcimy i wręczymy świece.
 6. W piątek z racji wspomnienia Św. Błażeja będziemy udzielać błogosławieństwa gardła, a w przyszłą niedzielę – w dniu Św. Agaty będziemy, podczas nabożeństwa, będziemy błogosławić chleb i wodę ku Jej czci.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, od g. 17.00 adoracja, o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem o 19.30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII oraz starszą młodzież na Mszę św. młodzieżową. Z racji nowego miesiąca zachęcamy do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św. i Godzinki.
 9. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i seniorów w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
 10. W przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa będzie zmiana tajemnic Męskiej Róży Św. Józefa.
 11. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu zaprasza na kolejne Spotkanie Rodzin, które odbędzie się w niedzielę 12 lutego o g. 16.00 w klasztorze Annuntiata.
 12. Katechezy przygotowujące dorosłych (nieobjętych katechezą szkolną) do przyjęcia Bierzmowania rozpoczną się od soboty 4 lutego o g. 19.00 w domu katechetycznym przy parafii NSPJ. Osoby chcące przyjąć Bierzmowanie powinny uczestniczyć w pięciu kolejnych katechezach. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w Opolu 11 marca albo w Raciborzu 17-18 kwietnia br. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary przelewane na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej.
 14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny.