Ogłoszenia Parafialne 05 – 12 lutego 2023r.

 1. Dziś V Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory ze zmianą tajemnic męskiej Róży Św. Józefa. Podczas nabożeństwa będzie poświęcenie chleba i wody ku czci Św. Agaty, którą dziś wspominamy.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 3. Msza św. szkolna w czwartek o 18.00. Dzieci klas I – VI zapraszamy do udziału.
 4. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na spotkanie do salki w domu katechetycznym.
 5. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza św. z błogosławieństwem lourdzkim i Sakramentem Chorych w sobotę o g. 10.00. Wszystkich seniorów naszej parafii oraz chorych, których można do kościoła przywieźć zapraszamy do udziału. Prosimy rodzinę albo sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek do salki kominkowej. Więcej informacji związanych z przyjmowaniem Sakramentu Chorych zamieszczamy dziś w Liście Parafialnym.
 6. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie Róż w salce kominkowej.
 7. Również w sobotę o 19.00 odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w lutym. Spotkanie tym razem odbędzie się w domu katechetycznym w salce na I piętrze.
 8. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na katechezę: w poniedziałek kl. VI – grupa I, we wtorek kl. VII, a w środę kl. VI – grupa II. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym o 18.40. Katecheza dla kl. VIII będzie w przyszłym tygodniu.
 9. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu zaprasza na kolejne Spotkanie Rodzin, które odbędzie się w niedzielę 12 lutego o g. 16.00 w klasztorze Annuntiata.
 10. W sobotę ma wieczornej Mszy św. i w przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Domowego Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu, którzy przybliżą nam działalność hospicjum, a po Mszach św. będą kwestować na rzecz hospicjum. Odezwę skierowaną do naszej parafii publikujemy dziś w Liście Parafialnym.
 11. W tym tygodniu mamy dwie wolne intencje: w czwartek i w sobotę o 6.45.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny.