Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 lutego 2023r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. W naszej parafii gościmy przedstawicieli Domowego Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu, którzy po Mszach św. będą kwestować na rzecz hospicjum. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu zaprasza dziś o g. 16.00 na kolejne Spotkanie Rodzin, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata.
 3. We wtorek przypada święto Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 5. Msza św. szkolna w czwartek o 18.00. Dzieci klas I – VI zapraszamy do udziału.
 6. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 do kościoła na nabożeństwo, a w sobotę o 20.00 do klasztoru Annuntiata na miesięczne czuwanie.
 7. Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII zapraszamy w tym tygodniu na katechezę: w poniedziałek grupa I, a we wtorek grupa II. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym o 18.40.
 8. W przyszłą niedzielę od g. 14.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w ramach tzw. Czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Porządek 3-dniowej adoracji podany jest w „Liście Parafialnym”, w gablocie i na stronie parafialnej. Zachęcamy, by przez modlitwę adoracyjną wejść w obchód Wielkiego Postu.
 9. W tym tygodniu mamy wolne intencje: w piątek o 18.00 i w sobotę o 6.30.
 10. Informujemy, że za dwa tygodnie, od I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać odnowienie Misji Św. w ramach wielkopostnych rekolekcji. Prosimy, by zarezerwować sobie czas i licznie w tych duchowych ćwiczeniach uczestniczyć.
 11. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, na Caritas albo fundację ochrony życia. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za każdą ofiarę na rzecz naszego hospicjum. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe drzwi do kościoła, natomiast po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny.