Ogłoszenia Parafialne 19 – 26 lutego 2023r.

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem. Od g. 14.30 rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie dziś do godz. 17.50. W poniedziałek i wtorek adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwać do wieczornej Eucharystii. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Dziś zapraszamy grupy parafialne, a jutro i we wtorek mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej adoracji. Porządek adoracji podany jest w gablotce i na parafialnej stronie.
 2. Dziś także rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy, aby czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego przez Wielkim Postem, jak również pierwsze dni tego okresu wykorzystać jako czas ekspiacji za grzech pijaństwa, modlitwy o trzeźwość i zachęty do walki z nałogiem alkoholizmu.
 3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy również, że w czasie Postu każdy katolik powinien podjąć uczynki pokutne i powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych. W Środę Popielcową Msze św. będą: 6.30, 9.00, 15.30, 16.45 (dla dzieci) i o 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży – w piątek o g. 19.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy renowację Misji Parafialnych. Będą to 4-dniowe rekolekcje, które poprowadzi o. Laurencjusz Żezicki, Paulin z Ukrainy. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas na rekolekcyjne spotkania. Program rekolekcji jest w gablocie i na stronie parafialnej. Podczas rekolekcji nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał środki czystości oraz żywność z dłuższą data ważności. Te dary przekażemy o. Laurencjuszowi. Podobnie jak przed rokiem prosimy o zakup jednego asortymentu, ale w większym opakowaniu – ułatwi to pakowanie. Dary te można składać w domu katechetycznym od następnego poniedziałku do środy w godz.17.00 – 18.00.
 6. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w poniedziałek, wtorek i w sobotę o 6.30. Kto by chciał którąś z intencji zamówić, to prosimy o podejście do zakrystii.
 7. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o 19.30.
 8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe drzwi do kościoła. Nasze hospicjum Św. Józefa bardzo dziękuje za wsparcie – w ubiegłą niedzielę na ten cel zebraliśmy 6 135zł. Dziś jeszcze na prośbę Ks. Biskupa będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W Środę Popielcową złożymy wielkopostną jałmużnę, a przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych, zaś w związku z pierwszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę, po Mszach św. odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny.
 9. Informujemy, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony będzie karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.
 10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.