Ogłoszenia Parafialne 26 lutego – 05 marca 2023r.

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje. Witamy o. Laurencjusza Żezickiego z Ukrainy, który w ubiegłym roku prowadził Misje Święte, a do środy będzie nam głosił nauki rekolekcyjne. Porządek spotkań i spowiedzi rekolekcyjnej podany jest w „Liście Parafialnym”, na stronie internetowej i w gablocie. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich będą podczas Eucharystii o 9.00 i 18.00. Dla dzieci klas I-IV w poniedziałek o g. 16.30, dla klas V-VII we wtorek o g. 16.30. Klasy VIII i ponadpodstawowe oraz starszą młodzież zapraszamy w poniedziałek o 19.00. Nauka stanowa dla małżonków i rodziców we wtorek i środę o g. 19.00. Od poniedziałku do środy będzie Godzina Miłosierdzia o g. 15.00, a o 20.00 od dzisiaj Apel Maryjny.
 2. Dziś jeszcze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego; o 19.30 Msza św. dla młodzieży. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji nowego miesiąca i rekolekcji zapraszamy do spowiedzi.
 5. W sobotę od g. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i seniorów w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 6. Siostry z Annuntiaty zapraszają na wielkopostny dzień skupienia: dla kobiet w przyszłą niedzielę, a dla mężczyzn 19 marca. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy.
 7. Podczas rekolekcji nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał środki czystości oraz żywność z dłuższą datą ważności. Te dary przekażemy o. Laurencjuszowi. Podobnie jak przed rokiem prosimy o zakup jednego asortymentu, ale w większym opakowaniu – ułatwi to pakowanie. Dary te można składać w domu katechetycznym od poniedziałku do środy w godz.17.00 – 18.00.
 8. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną: w piątek o 6.30. Kto by chciał ją zamówić niech podejdzie za chwilę do zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 6 500zł. Dziś jeszcze na prośbę Ks. Biskupa, w związku z pierwszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę, będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wojny. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy na ręce o. Laurencjusza ofiarę jako podziękowanie za posługę w naszej parafii. W Wielkim Poście podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 10. Informujemy, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony jest karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.