Ogłoszenia Parafialne 05 – 12 marca 2023r.

 1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku pasyjne rozważania będzie głosił ks. Damian Nyk, wikariusz parafii WNMP. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic Męskiej Róży Św. Józefa w salce kominkowej.
 2. Siostry z Annuntiaty zapraszają na wielkopostny dzień skupienia: dziś kobiety, a 19 marca mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątek o 19.30
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na katechezę: w poniedziałek kl. VI grupa I, a w środę kl. VI grupa II. Katecheza dla kl. VII we wtorek, a dla kl. VIII w przyszłym tygodniu. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o g. 18.40.
 5. Młodzież zapraszamy na miesięczne czuwanie, które odbędzie się w sobotę 11 marca w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie o g. 20.00.
 6. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00.
 7. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salce.
 8. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną: w piątek o 6.30. Kto by chciał ją zamówić niech podejdzie za chwilę do zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. O. Laurencjusz również dziękuje za złożone dary i ofiarę rekolekcyjną. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii, a po Msza odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło Kościoła „Ad Gentes”. Na stoliku z prasą są wielkopostne skarbonki Caritas dla dzieci. Zachęcamy najmłodszych do jałmużny wielkopostnej na rzecz osób starszych. Zebrane w skarbonkach ofiary dzieci
 10. Jeszcze w tym tygodniu będziemy zbierać zużyte świece, które zamienimy na nowy paschał wielkanocny. Specjalny karton jest z tyłu kościoła pod ławką z prasą.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.