Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 marca 2023r.

 1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątek o 19.30
 3. Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII zapraszamy na katechezę: w poniedziałek grupa I, a we wtorek grupa II. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym o g. 18.40.
 4. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę o g. 18.40 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę o 9.30 Msza św. przez wstaw. Św. Józefa w int. wszystkich mężczyzn. Zapraszamy do udziału. Natomiast Siostry z Annuntiaty zapraszają w przyszłą niedzielę mężczyzn na wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30.
 6. W przyszłą niedzielę w kościele NSPJ o 9.00 będzie sprawowana Eucharystia w int. Wspólnoty Wieczystej Adoracji w 2 rocz. ustanowienia kaplicy. A dzisiaj jeszcze o 19.30 Raciborski Wieczór Uwielbienia.
 7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło Kościoła Ad Gentes. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych, natomiast po Mszach św. będziemy zbierać ofiarę na misyjną działalność ks. Marka Sobotty, który jest misjonarzem w Papui Nowej Gwinei.
 8. Parafialny Zespół Caritas zachęca również, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 9. Składających zeznania podatkowe PIT zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz osób chorych, zwłaszcza dla naszego parafianina Sebastiana. Szczegóły i nr KRS na stronie parafialnej.
 10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.
 11. Na stoliku z prasą są informatory i deklaracje do duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia takiej duchowej adopcji w Uroczystość Zwiastowania podczas Mszy św. o g. 9.00.