Ogłoszenia Parafialne 26 marca – 02 kwietnia 2023r.

 1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 3. Dzieci zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o g. 17.30, a po niej na Mszę św. szkolną o 18.00. Droga krzyżowa z zaleckami – w piątek o 17.00. Natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku pójdziemy ulicami w centrum – od kościoła Św. Jakuba do kościoła farnego. Rozpoczęcie o g. 19.30.
 4. Młodzież, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy do udziału w weekendowym spotkaniu formacyjnym „ŁADOWARKA” na Górze Św. Anny (od piątku do niedzieli). Więcej informacji tutaj i u ks. Daniela.
 5. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O g. 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św. i Godzinki. Po tej Eucharystii będzie świąteczne sprzątanie kościoła. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
 6. W sobotę również od g. 8.00 świąteczne odwiedziny chorych i starszych w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 7. Po wieczornej Mszy św. o 19.00 zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w poniedziałek wielkanocny. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.30 mamy wolną intencje mszalną.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe drzwi do kościoła. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu zbierane podczas Gorzkich Żali. „Bóg zapłać” za ofiarę na szkołę muzyczną w Papui – Nowej Gwinei i misyjną działalność ks. Marka Sobotty. Dziękujemy również tym, którzy złożyli intencję mszalną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 10. Parafialny Zespół Caritas jeszcze w tym tygodniu będzie zbierał dary dla uboższych parafian, dla których chcemy zrobić świąteczne paczki. Dary prosimy składać w kościele do kartonu przy chrzcielnicy, a za już złożone składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.