Ogłoszenia Parafialne 19 – 26 marca 2023r.

 1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, w którym chcemy się przygotować do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne broszury i deklaracje są na stoliku z prasą.
 2. Również w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci i dorosłych o zwykłych porach. Również w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci i dorosłych o zwykłych porach. Młodzież zapraszamy w piątek na Górę Św. Anny na spotkanie z br. Maciejem z Taizé i modlitwę kanonami z Taizé. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Danielem.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. w int. żeńskiej Róży Św. Józefa o 18.00. Zapraszamy do udziału.
 5. Rodziców kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.40 w kościele. Natomiast rodziców z „trójek” klasowych dzieci I komunijnych w środę o 18.40 do salki kominkowej.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św., podczas której będzie obrzęd podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, będzie o g.9.00. Tego dnia nasze Siostry w Annuntiacie obchodzą uroczystość odpustową. Suma odpustowa w klasztornej kaplicy o g. 11.00.
 7. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla małżeństw, tzw. Remont Małżeński. Odbędą się w przyszły weekend w kościele NSPJ. Rozpoczęcie w piątek o 20.00.Szczegóły na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.30 mamy wolną intencje mszalną.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na remonty obiektów diecezjalnych. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu zbierane podczas Gorzkich Żali. Dziś jeszcze po Mszach św. będziemy zbierać ofiarę na misyjną działalność ks. Marka Sobotty, który jest misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. W uroczystość Zwiastowania kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe drzwi do kościoła. Jednocześnie informujemy, że pozwolenie konserwatorskie na drzwi zostało już wydane, przez co prace związane z wykonaniem nowych drzwi mogą się rozpocząć.
 10. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z dłuższą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny (10zł), „Mały Gość Niedzielny” (7zł) i List Parafialny. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.
 12. W zakrystii są świece na stół wielkanocny w cenie 10zł i 15 zł oraz paschaliki po 5zł.
 13. Prowincja Św. Jadwigi OO. Franciszkanów we Wrocławiu informuje, że br. Pio Michał Bulenda – kleryk V roku – jest kandydatem do pierwszych święceń diakonatu, które ma przyjąć 22 kwietnia br. O ewentualnych przeszkodach prosimy poinformować ks. Proboszcza.