Ogłoszenia Parafialne 10 – 16 kwietnia 2023r.

  1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Zachęcamy do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w kolejnych dniach Oktawy. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Od jutra do soboty będziemy kontynuować nowennę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najśw. Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a o 17.45. koronka. Dzisiaj koronka o g. 15.00.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
  4. W czwartek o g. 18.00 Msza św. szkolna, którą ofiarujemy za zmarłego ks. Proboszcza Eugeniusza Dębickiego w 10 rocz. śmierci. Zapraszamy Parafian do udziału.
  5. Kandydaci do Bierzmowania z kl. VIII będą mieć próby przed bierzmowaniem w kościele Św. Mikołaja: w czwartek 17.30 – 18.30 oraz w piątek od g. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Młodzież zapraszamy na miesięczne czuwanie, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata w sobotę o g. 20.00.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez scholę UNISONO. Schola będzie również śpiewać podczas Mszy św. o g. 13.30.
  8. Dzieci, które w skarbonkach wielkopostnych zbierały jałmużnę proszone są o przyniesienie skarbonek do kościoła na Mszę św. o g. 11.00. Przypominamy, że tegoroczna ofiara to dar juniora dla seniora.
  9. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać naszym Księżom za przewodniczenie liturgii i posługę w konfesjonale, Ks. Dawidowi za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i liturgii Triduum. Dziękujemy też Paniom i Panom oraz młodzieży zaangażowanym w przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i wystrój ołtarzy; dziękujemy Pani Lidii za kompozycje kwiatowe i dekoracje Bożego Grobu. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej, szafarzom, Panu Stachurskiemu oraz Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół. Bóg zapłać Panom Józefowi i Brunonowi za służbę w zakrystii oraz naszym organistom, scholi dorosłych i orkiestrze za oprawę muzyczną i śpiew, a także zaangażowanym w Liturgię Słowa podczas Triduum. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny.