Ogłoszenia Parafialne 23 – 30 kwietnia 2023r.

 1. Dziś III Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej jest spotkanie Grupy Biblijnej. Osoby pragnące pogłębiać swoją wiarę w oparciu o Pismo Św. zapraszamy do udziału.
 2. Dziś jeszcze o 17.15 nieszpory wielkanocne, a po nich o 18.00 zapraszamy do sali audiowizualnej na misyjne spotkanie, które będzie wspomnieniem wyjazdu do Papui-Nowej Gwinei do ks. Marka Sobotty. Podczas spotkania będziemy publikować zdjęcia i filmy z tej podróży oraz dzielić się misyjnym doświadczeniem.
 3. Dziś o g. 11.00 będzie Msza św. dziękczynna za przyjęty w minionym tygodniu Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy młodych i ich rodziny do wspólnego dziękczynienia.
 4. W poniedziałek przypada uroczystość Św. Wojciecha, gł. Patrona Polski, a we wtorek święto Św. Marka, Ewangelisty. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
 5. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania: we wtorek kl. VII, a w środę kl. VI (grupa I i II). Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o godz. 18.40.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 7. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Zapraszamy do udziału dzieci klas I – VI.
 8. W piątek zapraszamy młodych do kościoła na nabożeństwo o g. 19.30.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie w Kościele 60 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 10. Nasza Parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Leśniowa, Gidel i Częstochowy. Wyjazd 2 maja (wtorek). Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 70zł. Zachęcamy do udziału.
 11. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o 19.30.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na nowe drzwi do naszego kościoła. Dziękujemy też dzieciom i ich rodzinom za ofiary na Caritas naszej diecezji. W 12 skarbonkach dzieci złożyły 470zł. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszach św., na prośbę Ks. Biskupa, odbędzie się zbiórka do puszek na budujący się w naszej diecezji kościół Św. Jana Pawła II w Opolu.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny.