Ogłoszenia Parafialne 30 kwietnia – 07 maja 2023r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Zachęcamy, by w codziennych modlitwach tę intencję Panu Bogu polecać, zwłaszcza naszego diakona br. Pio i s. Kamilę oraz kapłanów i siostry zakonne, którzy z naszej parafii wyszli.
 2. Dziś jeszcze o 17.15 nabożeństwo o powołania i za powołanych. Zapraszamy do udziału.
 3. W poniedziałek wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika. O g. 17.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w majówkach całe rodziny: dzieci, młodzież i dorosłych. W dni powszednie nabożeństwa będą o 17.30, a w niedzielę o 17.15.
 4. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o 11.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Dziękując Matce Bożej za szczególną obecność w historii naszej ojczyzny zapraszamy na Eucharystię. Zachęcamy również, by wywiesić naszą narodową flagę.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św. i Godzinki. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dla dzieci w czwartek przed Mszą szkolną, dla młodzieży i dorosłych w piątek i w sobotę od g. 17.00.
 6. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 7. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Zapraszamy do udziału dzieci klas I – VI. Natomiast kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII oraz starszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek o 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę o 9.30 Msza św. w int. Męskiej Róży Św. Józefa. Po Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W przyszłą niedzielę o 13.30 mamy wolną intencję mszalną.
 10. Od maja w naszym sanktuarium rozpoczyna się czas pielgrzymkowy: w najbliższą sobotę o 13.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Krzanowic.
 11. Nasza Parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Leśniowa, Gidel i Częstochowy. Wyjazd we wtorek o 8.00 z parkingu przy kościele.
 12. W związku z dużym zainteresowaniem misyjnym wyjazdem do Papui Nowej-Gwinei do ks. Marka Sobotty informujemy, że odbędzie się jeszcze jedno spotkanie połączone z projekcją filmów i zdjęć z tego wyjazdu. Zapraszamy więc w przyszłą niedzielę o g. 18.00.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św., na prośbę Ks. Biskupa, odbędzie się zbiórka do puszek na budujący się w naszej diecezji kościół Św. Jana Pawła II w Opolu. W środową uroczystość kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny.