Ogłoszenia Parafialne 07 – 14 maja 2023r.

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Po majówce o 18.00, na prośbę zainteresowanych, odbędzie się drugie spotkanie połączone z projekcją filmów i zdjęć z wyjazdu do ks. Marka Sobotty do Papui Nowej-Gwinei. Spotkanie w domu katechetycznym na II piętrze. Serdecznie zapraszamy.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 17.15. W środę podczas majówki nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
  3. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski, a w sobotę Dzień Fatimski. Zapraszamy parafian i gości na I nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (bolesna i chwalebna), o 18.00 uroczysta Msza św., po Eucharystii różaniec (część radosna) i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.
  4. W tym tygodniu odbędą się pierwsze próby dla dzieci I komunijnych: we wtorek i w środę o g. 18.40. Obecność na próbach obowiązkowa. Prosimy, by dzieci przyniosły książeczkę.
  5. W czwartek majówka dla dzieci o g. 17.30,a po niej Msza św. szkolna. Zapraszamy do udziału dzieci klas I – VI. Natomiast kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII oraz starszą młodzież zapraszamy na spotkanie w salce w piątek o 19.30.
  6. Młodych zapraszamy również na miesięczne czuwanie do klasztoru Annuntiata w sobotę od godz. 20.00.
  7. W przyszłą niedzielę o 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii oo. Franciszkanów na Płoni. O 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają chrzcić dzieci w tym miesiącu, w sobotę o 16.00 w kościele.
  8. Pielgrzymów zapisanych na wyjazd do Ziemi Św. prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 1500zł. Wpłaty można dokonać w zakrystii albo przelewając na konto naszej parafii. Wpłacających w zakrystii prosimy o przyniesienie karteczki z potwierdzoną I ratą.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na Seminarium w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na nowe drzwi do naszego kościoła, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny.