Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 maja 2023r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. O g. 17.15 nabożeństwo majowe.
 2. Od poniedziałku do środy będziemy obchodzić tzw. Dni Krzyżowe. To czas modlitwy o obfite plony ziemi i o Boże błog. w pracy. W procesjach błagalnych do krzyża połączonych z nabożeństwem majowym będziemy te łaski wypraszać: w poniedziałek o 17.15 pójdziemy do krzyża przy kwiaciarni, we wtorek o 17.15 do krzyża przy światłach, a w środę procesja będzie po porannej Mszy św. do krzyża przy kościele.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 17.15. W środę podczas majówki nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W tym tygodniu odbędą się kolejne próby dla dzieci I komunijnych: we wtorek i w środę o g. 18.40. Obecność na próbach obowiązkowa. Prosimy, by dzieci przyniosły książeczkę.
 5. W czwartek majówka dla dzieci o g. 17.30,a po niej Msza św. szkolna. Zapraszamy do udziału dzieci klas I – VI. Natomiast kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i starszą młodzież zapraszamy na spotkanie w salce w piątek o 19.30.
 6. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w spotkaniu młodych LEDNICA 2000 na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę 3 czerwca. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Wniebowstąpienie Pańskie, a w naszej parafii będzie uroczystość I Komunii Św. Msza św. I komunijna o g. 10.45. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o udział w Eucharystii o innej godzinie albo w sobotę wieczorem. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci i ich rodzin o 16.00. Majówka dla wszystkich o wyjątkowo o 17.30.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. prosimy rodziców dzieci I komunijnych o posprzątanie kościoła i placu kościelnego. W sobotę od g. 14.00 będzie I spowiedź dla dzieci.
 9. Pielgrzymów zapisanych na wyjazd do Ziemi Św. prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 1500zł. Wpłaty można dokonać w zakrystii albo przelewając na konto naszej parafii. Wpłacających w zakrystii prosimy o przyniesienie karteczki z potwierdzoną I ratą.
 10. Informujemy, że w tym roku w Uroczystość Bożego Ciała pójdziemy ulicami osiedla na Żorskiej: I ołtarz naprzeciw Żorskiej 33, II ołtarz przy przedszkolu na ul. Mysłowickiej, III ołtarz przy krzyżu obok kwiaciarni i IV przy ołtarzu polowym na placu kościelnym. Bardzo prosimy o pomoc w dekorowaniu ołtarzy oraz o kwiaty. Na dekoracje ołtarzy będziemy zbierać ofiary do puszek w niedzielę 28 maja i 04 czerwca.
 11. Nasze Siostry z Annuntiaty zapraszają w środę o 18.00 na Mszę św. przez wstawiennictwo Św. Charbela. Gościem spotkania będzie prof. Uniwersytetu Śląskiego Aleksander Bańka, który po Mszy św. poprowadzi konferencję.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na nowe drzwi do naszego kościoła. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. W przyszłą niedzielę kolekta będzie postną jałmużną z całego roku, która przekażemy do dyspozycji Księdza Biskupa.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny.