Ogłoszenia Parafialne 21 – 28 maja 2023r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii Dzień I Komunii Św. Msza św. I komunijna o 10.45. Nabożeństwo dla dzieci i ich rodzin o 16.00, a majówka dla wszystkich o 17.30.
 2. Od jutra w tzw. „Białym Tygodniu” zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w majówce o 17.30 i Mszy św. o g. 18.00.
 3. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Wieczorna Msza św. w int. Róży Różańcowej Wspomożenia Wiernych.
 4. W piątek przypada Dzień Matki. Msza św. wieczorna w int. żyjących i zmarłych matek. Prosimy, by przynieść ze sobą różę, którą złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę o g. 11.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z parafii Łubowice.
 6. W sobotę w Opolu odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich. Bijące dzwony o g. 11.00 w całej naszej diecezji, będą obwieszczać to radosne wydarzenie. Prosimy o modlitwę w int. przygotowujących się do święceń oraz o nowe powołania w Kościele.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym tygodniu na zakończenie majówki nowenna do Ducha Św.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Msza św. w int. dzieci i ich rodzin o g. 11.00. Próba przed uroczystością w czwartek o 18.40, a spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od g. 16.00.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie. Osoby, które nie pojadą na rowerze prosimy o przybycie samochodem. Będzie też możliwość pojechania busikiem, który przyjedzie na parking o 15.30. W naszym kościele nabożeństwa majowego nie będzie.
 10. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w spotkaniu młodych LEDNICA 2000 na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę 3 czerwca. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie parafialnej.
 11. Pielgrzymów zapisanych na wyjazd do Ziemi Św. prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 1500zł. Wpłaty można dokonać w zakrystii albo przelewając na konto naszej parafii. Wpłacających w zakrystii prosimy o przyniesienie karteczki z potwierdzoną I ratą.
 12. W przyszłą niedzielę o 6.30 mamy wolną intencję.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę, którą jako postną jałmużną z całego roku przekażemy do dyspozycji Księdza Biskupa. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.