Ogłoszenia Parafialne 28 maja – 04 czerwca 2023r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. O g. 11.00 Msza św. w int. dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. Popołudniu zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie. Osoby, które nie pojadą na rowerze prosimy o przybycie samochodem. Będzie też możliwość pojechania busikiem, który przyjedzie na parking o 15.30. W naszym kościele nabożeństwa majowego nie będzie.
 2. W poniedziałek przypada II Święto Zesłania Ducha Świętego – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jutrzejsze święto to też Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o godz. 15.00.
 3. W środę przypada Święto Nawiedzenia NMP. W naszym kościele to dzień całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację rozpocznie Msza św. o g. 9.00 w int. żyjących i ++ Parafian; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa. Ramowy porządek adoracji podajemy w gablotce i na stronie internetowej.
 4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w int. kapłanów „OREMUS” i zarazem I czwartek miesiąca. O 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. Zapraszamy do udziału.
 5. Dzieci w Dniu Dziecka zapraszamy w czwartek na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Od g. 17.30 będzie okazja do spowiedzi św.
 6. W tym tygodniu przypada również I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św. i Godzinki. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek i w sobotę od g. 17.00.
 7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 8. Kandydaci do Bierzmowania będą mieć w tym tygodniu spotkania formacyjne: w poniedziałek kl. VI grupa I, we wtorek kl. VII, a w środę kl. VI grupa II. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o 18.40. Młodzież zapraszamy również w piątek na Mszę św. młodzieżową.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. Podczas Mszy św. o g. 9.30 będziemy gościli pielgrzymów z parafii Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.
 10. W poniedziałek o 9.00 i w przyszłą niedzielę o 13.30 mamy wolną intencję.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej za złożoną ofiarę na renowację i ozłocenie kielichów mszalnych i puszek na Komunię św. – serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy też dzieciom I komunijnym za ofiary na misje. Dziękujemy również rodzinie Pociecha za odnowienie ławek na zewnątrz kościoła przy bocznym wyjściu.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.