Ogłoszenia Parafialne 04 – 11 czerwca 2023r.

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. o g. 9.30 będziemy gościli pielgrzymów z parafii Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. O 17.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek nasze Siostry z Annuntiaty zapraszają o 18.00 na Mszę św. przez wstawiennictwo Św. Charbela. Po Mszy św. świadectwo da Raymond Nader.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. o g. 9.00 przy ołtarzu polowym. Po Mszy wyruszy eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy. Dzieci z klas III zapraszamy w strojach komunijnych, a młodsze dzieci do sypania kwiatków. Pozostałe Msze św. w Boże Ciało będą o 6.30, 8.00 i około 11.30 (bezpośrednio po procesji) oraz wieczorem o 18.00.
  Bardzo prosimy o płatki kwiatów dla dzieci i pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Okna naszych mieszkań na trasie procesji prosimy przyozdobić obrazami, symbolami religijnymi i flagami. Młodzież i dorosłych prosimy o pomoc przy farbowaniu trocin we wtorek od g. 17.00. Przypominamy, że w tym roku pójdziemy ulicami: Żorską (w stronę garaży), potem w kierunku przedszkola na Mysłowickiej, następnie Pszczyńską i Żorską w stronę kościoła. Procesję zakończymy przy ołtarzu polowym. Od piątku po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Od 17.30 adoracja, a o 17.45 procesja.
 4. W uroczystość Bożego Ciała parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o g. 19.30.
 5. W sobotę zapraszamy Młodych na miesięczne czuwanie, które tym razem odbędzie się w przy Parafii NSPJ. Przed 18.00 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie przy grillu. Serdecznie zapraszamy.
 6. Również w sobotę zapraszamy Róże Różańcowe na wspólny różaniec o 17.15, na wieczorną Eucharystię, a po niej na spotkanie w salce kominkowej.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 8. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. Dziś jeszcze po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. W Boże Ciało i w przyszłą niedzielę kolekta potrzeby naszej parafii.
 9. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.