Ogłoszenia Parafialne 06 – 13 sierpnia 2023r.

 1. Dziś w XVIII Niedzielę Zwykłą w Kościele obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory połączone z modlitwą adoracyjną i zmianą tajemnic męskiej Róży Św. Józefa.
 2. W Portugali kończą się dziś Światowe Dni Młodzieży. O g. 10.00 będzie transmitowana Msza św. „Posłania” pod przewodnictwem Papieża Franciszka. Młodym życzymy szczęśliwego powrotu do domu.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (światła i bolesna), o 18.00 uroczysta Msza św., po Eucharystii różaniec (część chwalebna) i procesja eucharystyczna wokół naszego sanktuarium.
 4. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej albo w parafii NSPJ.
 5. Ponawiamy informację, że w dniach od 14 do 19 sierpnia odbędzie się 47. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, do udziału. Zapisy w kancelarii. Koszt 60zł.
 6. W sobotę zapraszamy Róże Różańcowe na wspólny różaniec o 17.30 oraz na Mszę św. o 18.00. Druga intencja mszalna w sobotę jest wolna. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata z Bodzanowa, który będzie nam głosił Słowo Boże, a po Mszy św. zaproponuje kalendarz misyjny na przyszły rok.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.00 Msza św. z udzielaniem Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g. 19.00 w kościele.
 9. Raciborskie Służby Mundurowe organizują w przyszłą niedzielę piknik rodzinny, w ramach którego odbędzie się koncert zespołu Arka Noego. Zapraszamy o g. 16.00 na stadion dawnego PWSZ przy ul. Kard. Wyszyńskiego.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W zakrystii czasopismo „Różaniec”. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.