Ogłoszenia Parafialne 13 – 20 sierpnia 2023r.

 1. Dziś XIX niedziela zwykła, a zarazem Dzień Fatimski. Zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (światła i bolesna), o 18.00 uroczysta Msza św., po Eucharystii różaniec (część chwalebna) i procesja fatimska wokół naszego sanktuarium.
 2. Dziś jeszcze Raciborskie Służby Mundurowe w ramach rodzinnego pikniku zapraszają na koncert zespołu Arka Noego o g. 16.00 na stadionie dawnego PWSZ, przy ul. Kard. Wyszyńskiego.
 3. Jutro wyrusza 47. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele na Ostrogu o g. 9.00. Przed Mszą św. składanie bagaży i ostateczna możliwość zapisania się. Pozostających w domu zachęcamy do duchowego pielgrzymowania przez codzienny udział we Mszy św. i modlitwę różańcową. Prosimy o inicjowanie Różańca pół godziny przed Mszą św.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Okazja do spowiedzi św. jest dzisiaj i będzie również jutro od 17.00 – 18.00 oraz w samą uroczystość przed każdą Mszą św. Porządek sprawowania Mszy św. taki jak w niedziele wakacyjne. Suma odpustowa o 11.00 i Msza św. o 9.30 będą odprawiane przy ołtarzu polowym. O 17.15 Maryjne nieszpory.
 5. Również we wtorek odbędą się Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP w Rudach Raciborskich. Eucharystia na dziedzińcu dawnego Opactwa g. o 11.00. W przyszłą niedzielę w Rudach odbędzie się koncert organowy pana Michała Dąbrowskiego z Warszawy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 7. W czwartek przypada uroczystość Św. Jacka, patrona naszej Górnośląskiej Metropolii.
 8. Duszpasterstwo Rodzin naszego dekanatu organizuje wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej albo w parafii NSPJ.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. We wtorek kolekta odpustowa na potrzeby naszego sanktuarium, a w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny w Opolu. We wtorek po każdej Mszy św. na prośbę ks. Bp Andrzeja Czai odbędzie się jeszcze zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź w Słowenii.
 10. Drzwi w naszej świątyni mają już zamontowane nowe klamki i automatyczne samodomykacze. Drzwi zamykają się same, więc bardzo prosimy, by ich „na siłę” ani nie ciągnąć, ani nie pchać. Zamkną się automatycznie.
 11. W sobotę 16 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Zapisy w zakrystii. Koszt 50zł.
 12. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w środę, czwartek i piątek o 18.00. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. Zapraszamy do naszej parafialnej Biblioteki LOGOS.
 14. Bardzo dziękujemy o. Włodzimierzowi Jamrocha, Oblatowi Maryi Niepokalanej, Superiorowi z Bodzanowa za głoszone dziś Słowo Boże i posługę sakramentalną wśród nas i polecamy proponowany przez Ojca misyjny kalendarz jako cegiełkę na misyjną działalność OO. Oblatów.