Ogłoszenia Parafialne 27 sierpnia – 03 września 2023r.

 1. Dziś XXI Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 6.30 w int. czcicieli NSPJ, o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 Msza św. w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, potem Msza św., a po niej Godzinki. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 3. Informujemy, że w czwartek 31 sierpnia nasze Siostry z Annuntiaty będą organizować Misyjny Dzień Chorego. Zapraszamy osoby schorowane oraz seniorów do wspólnej modlitwy i na spotkanie. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych. Rozpoczęcie o 9.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 4. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 5. W sobotę o 19.30 Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia, który będzie częścią odbywającego się w sobotę i niedzielę Festiwalu „Spotkałem Pana”. Szczegóły na plakacie.
 6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma w int. Parafian i dobrodziejów kościoła o 11.00. Zapraszamy Parafian i Gości na naszą Maryjną Uroczystość. O 17.15 Nieszpory odpustowe ku czci NMP ze zmianą tajemnic różańcowych (róża męska).
 7. Z okazji naszego opustu serdecznie zapraszamy na koncert w naszym kościele  ,, Dla Matki Bożej” w wykonaniu Chóru Mieszanego ,,Echo” z Zebrzydowic. Chór ,,Echo” wykona najpiękniejsze pieśni maryjne pochodzące z różnych epok i zróżnicowane stylowo. W programie słynne Ave Maria w wykonaniu chóralnym a/cappella oraz w instrumentalnej aranżacji Arkadiusza Popławskiego, a także wiersze Beaty Sabath dla Matki Bożej z muzyką współczesnych kompozytorów śląskich: Jacka Glenca, Arkadiusza Popławskiego i Karola Pyki. Koncert odbędzie się w niedzielę 3.09.2023 o godzinie 19.30
 8. Ponawiamy informację, że w sobotę 16 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Zapisy w zakrystii. Koszt 50zł.
 9. Od dziś 27.08 aż do 4.09 będzie odmawiana nowenna do św. Matki Teresy z Kalkuty. Karteczki na intencje do nowenny są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.
 10.  „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta odpustowa na potrzeby naszego sanktuarium. Za wszelkie ofiary składane w kościele i te przelewane na konto parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Mamy w tym tygodniu wolne intencje: wtorek, środa i piątek 6:30, środa 18:00,niedziela 13:30
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.