Ogłoszenia Parafialne 03 – 10 września 2023r.

 1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Narodzenia NMP. Witamy ks. Marcina Ogioldę, wieloletniego organizatora i przewodnika Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę, który głosi nam Słowo Boże. Dzisiaj Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma odpustowa o g. 11.00. Na sumie będziemy gościć pielgrzymkę z kościoła farnego.
 2. Od dzisiaj wracamy do Mszy św. o g. 13.30, ale nie będzie jeszcze Mszy o 12.30 i nieszporów, natomiast wieczorem zapraszamy o 19.30 na koncert ,,Dla Matki Bożej” w wykonaniu Chóru Mieszanego ,,Echo” z Zebrzydowic, który wykona najpiękniejsze pieśni maryjne pochodzące z różnych epok.
 3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci klas I – VI zapraszamy wyjątkowo jutro o 16.45 na pierwszą Mszę św. szkolną z poświęceniem przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych, a kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII oraz młodzież szkół ponadpodstawowych na Mszę św. młodzieżową w piątek o 19.30. Prosimy również, by dzieci i młodzież przystąpili do spowiedzi św.
 4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. Wieczorem o 18.00 Msza św. w int. Kręgu Biblijnego z okazji 20 rocz. założenia.
 5. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
 6. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salce.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość dożynkową. Msza św. dziękczynna
  w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. W piątek wieczorem albo
  w sobotę rano prosimy o warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 9. Rodziców dzieci klas III zapraszamy do kancelarii parafialnej, aby zgłosić dziecko do przygotowania do I spowiedzi i Komunii Św. Szczegółowe informacje w specjalnej zakładce na stronie parafialnej.
 10. Ponawiamy informację, że w sobotę 16 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 50zł.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby seminarium i Kurii Diecezjalnej. Za wszelkie ofiary składane w kościele i te przelewane na konto parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. W minionym tygodniu na skutek uderzenia pioruna zapalił się dach domu jednej z naszych rodzin. Straty oszacowano na 100 tys. zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek, by wesprzeć remont dachu poszkodowanej rodziny.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.