Ogłoszenia Parafialne 10 – 17 września 2023r.

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. W naszej parafii uroczystość dożynkowa. O g. 9.30 Msza św. dożynkowa w int. rolników i działkowiczów. O 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Dziś jeszcze o 14.45 będziemy gościć pielgrzymkę z Ocic.
 3. W środę przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca (światła i bolesna) i okazja do spowiedzi św., o 18.00 Msza św. z różańcem fatimskim (część chwalebna). Po różańcu procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. W środę o g. 20.00 w salce odbędzie się próba scholi dorosłych. Zapraszamy osoby chętne do wspólnego śpiewania.
 5. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., a w piątek Matki Bożej Bolesnej.
 6. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o czwartkowej Eucharystii, na którą zapraszamy dzieci od kl. I – VI. Pół godziny przed Mszą św. jest zawsze okazja do spowiedzi św. Spotkanie Dzieci Maryi we wtorek o 16.45 w domu katechetycznym, a scholki dziecięcej w niedzielę o g. 10.00.
 7. Rodziców dzieci z kl. VI, które rozpoczynają przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o g. 18.40 w kościele.
 8. Rodziców dzieci klas III zapraszamy do kancelarii parafialnej, aby zgłosić dziecko do przygotowania do I spowiedzi i Komunii Św. Szczegółowe informacje w specjalnej zakładce na stronie parafialnej.
 9. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy do uczczenia Patrona – Św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w piątek o 19.30 w salce.
 10. W najbliższą sobotę grupa naszych parafian wyjeżdża z ks. Danielem na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii. Koszt 50zł. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. Kalwaryjkę i różaniec. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 5.45, a powrót około 22.30.
 11. W sobotę o 16.00 w naszym sanktuarium będziemy gościć pielgrzymkę z parafii NSPJ w Raciborzu.
 12. W przyszłą niedzielę pójdziemy w pieszej pielgrzymce do Św. Józefa w Ocicach. Zapraszamy do udziału całe rodziny, zwłaszcza dzieci z klas III i ich rodziców, kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich chętnych. Wyjście sprzed kościoła o 15.15. Nabożeństwo w Ocicach o g. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. W naszym kościele nabożeństwa już nie będzie.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziś jeszcze po Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na remont dachu, który w wyniku uderzenia pioruna zapalił się. Straty oszacowano na 100 tys. zł. Jako rodzina parafialna prosimy o wyrozumiałość i wsparcie naszych braci w tej losowej sytuacji, która mogła spotkać każdego z nas. A za wszelkie ofiary na ten cel złożone serdecznie dziękujemy.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Oblata Maryi Niepokalanej z Opola, gdzie się buduje kościół pw. Św. Jana Pawła II. Ojciec będzie nam głosił Słowo Boże, a podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na budowę kościoła. Po Mszach św. będzie jeszcze zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.
 16. Zaproszenie na koncerty: Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal Muzyki Odnalezionej. Koncert dzisiaj o 18.00 w kościele na Ostrogu. Natomiast w przyszła niedzielę w Rudach o g. 17.00 odbędzie się koncert organowy P. Brygidy Tomala. Zapraszamy do udziału.