Ogłoszenia Parafialne 17 – 24 września 2023r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. W naszej parafii gościmy o. Oblata Maryi Niepokalanej z Opola, gdzie się buduje kościół pw. Św. Jana Pawła II. Ojciec głosi nam dziś Słowo Boże. Podczas Mszy św. są zbierane ofiary na budowę kościoła tego kościoła. Za wszelką ofiarność składamy serdeczne podziękowania.
 2. Dzisiaj jeszcze pójdziemy w pieszej pielgrzymce do Św. Józefa w Ocicach. Zapraszamy do udziału całe rodziny, zwłaszcza dzieci z klas III i ich rodziców, kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich chętnych. Wyjście sprzed kościoła o 15.15. Nabożeństwo w Ocicach o g. 16.00. Osoby, które nie mogą pójść prosimy, by przyjechały samochodem. Serdecznie zapraszamy do udziału. W naszym kościele nabożeństwa już nie będzie.
 3. Wczoraj do naszego sanktuarium przyszła ostatnia w tym roku pielgrzymka. W związku z tym informujemy, że w sumie przybyło 21 pielgrzymek z Raciborza i okolicznych miejscowości.
 4. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o czwartkowej Eucharystii, na którą zapraszamy dzieci od kl. I – VI. Pół godziny przed Mszą św. jest zawsze okazja do spowiedzi św. Spotkanie Dzieci Maryi we wtorek i czwartek o 16.45 w domu katechetycznym, a scholki dziecięcej w niedzielę o g. 10.00.
 5. Rodziców dzieci klas III zapraszamy do kancelarii parafialnej, aby zgłosić dziecko do przygotowania do I spowiedzi i Komunii Św. Zapisy do wtorku. Szczegółowe informacje w specjalnej zakładce na stronie parafialnej.
 6. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania dla kandydatów do Bierzmowania wspólne dla poszczególnych roczników. We wtorek kl. VIII, a w środę kl. VII, a w czwartek kl. VI. Spotkania odbędą się w kościele o g. 18.40. Każdy z kandydatów otrzyma nowy dzienniczek, więc prosimy o przyniesienie 5zł.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 287 rocznicę poświęcenia naszego kościoła, tzw. Kiermasz. Podczas sumy o 9.30 będziemy modlić się w int. Parafian, budowniczych i fundatorów kościoła oraz za ++ Parafian i dobrodziejów.
 8. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych szkół ponadpodstawowych na weekendowe spotkanie „ŁAWKA GO”, które odbędzie się na Górze Św. Anny w dn. 29 września do 01 października (piątek – niedziela). Zapisy na naszej stronie internetowej. Natomiast w najbliższą sobotę w klasztorze Annuntiata odbędzie się pierwsze po wakacjach czuwanie dla młodzieży. Rozpoczęcie o g. 20.00. Naszych młodych zapraszamy w piątek o 19.30 na nabożeństwo.
 9. Zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Św. w listopadzie br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 1 października o 16.00 w sali audiowizualnej (dom katechetyczny II piętro).
 10. W imieniu poszkodowanej rodziny przez uderzenie pioruna i zapalenie się dachu składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy im pomagali w tym losowym zdarzeniu „Bóg zapłać”. Dziś jeszcze po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą kolekta na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.
 12. Zaproszenie na koncert: dziś w Rudach Raciborskich o g. 17.00 odbędzie się koncert organowy P. Brygidy Tomala. Zapraszamy do udziału.