Ogłoszenia Parafialne 31 grudnia 2023 – 07 stycznia 2024

 1. Dziś Niedziela Św. Rodziny i zarazem zakończenie Starego Roku. O g. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne.
 2. Jutro Nowy Rok porządek Mszy św. jak w zwykłe niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o 6.30, której nie będzie. Uroczystość noworoczna jest świętem nakazanym. O 17.15 nabożeństwo o pokój.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji zbiorowej.
 4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Porządek Mszy św. – niedzielny. Ks. Dziekan Marian Obruśnik zaprasza do udziału w Raciborskim Orszaku Trzech Króli. Nasz niebieski strumień wyruszy sprzed pomnika Św. Jana Pawła II o 13.45. Najpierw udamy się na plac przed szkołą muzyczną, gdzie będzie krótka inscenizacja. Na Rynku będzie pokłon Trzech Króli i wspólny śpiew kolęd. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału. Dzieci prosimy, aby się przebrały w stroje aniołów, pasterzy albo nałożyły na siebie kolorowe szaty. Prosimy, by dominował kolor niebieski. Korony będą rozdawane przed wyjściem orszaku.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pana Jezusa. O 13.30 będzie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. oraz w int. rocznych dzieci z miesiąca stycznia.
 6. W przyszłą niedzielę o 17.15 zapraszamy na Wieczór kolędowy ze scholą UNISONO.
 7. W tym tygodniu od wtorku będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe. Rozpoczęcie o 15.30. Przypominamy również, że w okresie kolędowym sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu albo po porannej Mszy św.
 8. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne o 6.30 w środę, w czwartek i w niedzielę. Kto chciałby zamówić którąś z tych intencji, to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na pokrycie bieżących rachunków naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary kolędowe, które zostaną przeznaczone na nowe ławki w kościele. W sobotę dzieci z grupy s. Bernardy jako kolędnicy misyjni będą odgrywać scenkę misyjną, a po Mszach św. będą kwestować na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Kolekta na Mszach św. będzie również przeznaczona na misje.
 10. Z gazetek jest tylko nasz List Parafialny, w którym publikujemy nazwiska zmarłych w tym roku Parafian. W zakrystii jest czasopismo Różaniec, a także kalendarze diecezjalne na nowy rok (8zł) i książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem.
 11. Ojcowie Franciszkanie z Płoni zapraszają do swojego kościoła, gdzie za nawiedzenie świątyni i modlitwę przed żłóbkiem, do 2 lutego jest możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ten przywilej otrzymali Franciszkanie z racji przypadającej w tym roku 800 rocznicy żywej szopki wystawionej przez Św. Franciszka w Greccio.